Kraków doczeka się własnego nocnego marketu. „Nocna Zmiana” zostanie otwarta na tyłach Hali 100-lecia Cracovii

Zdjęcie przedstawiające nocny market

Mieszkańcy Krakowa nie gęsi i swój nocny market też… będą mieli! Już za moment w ogrodzie na tyłach Hali 100-lecia Cracovii zostanie otwarty pierwszy krakowski pop-up’owy nocny market.

Nocna Zmiana będzie obecna w Krakowie przez siedem letnich weekendów, zaczynając od 26 lipca! Co czeka na gości tego wyjątkowe miejsca? Pyszny street food, rzemieślnicze napoje i dobra muzyka.

Pierwsza edycja wydarzenia rusza już 26 lipca. Motywem przewodnim wydarzeń jest oczywiście jedzenieuliczna interpretacja kuchni z całego świata, dostępna do późnych godzin nocnych, przygotowana w najlepszych, polskich food truckach oraz tworzona również przez szefów kuchni z wybranych restauracji.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


https://www.instagram.com/p/Bz7cg0MD7dM/

Do tego podczas Nocnej Zmiany planowane są strefy tematyczne, koncerty, warsztaty i inne wydarzenia towarzyszące, które również odbywać się będą aż do późnych godzin nocnych. Wszystko po to, by stworzyć w Krakowie unikatową przestrzeń, w której można wspólnie jeść, pić i celebrować życie.

Kraków długo czekał na tego typu inicjatywę gastronomiczną. Inne większe miasta w Polsce, już od kilku lat sukcesywnie rozwijają się w organizacji nocnych marketów. Jednak wszystko wskazuje na to, że zmieni się to także na krakowskim rynku. Tego lata Nocna Zmiana wychodzi na pole, by karmić miasto nocą na europejskim poziomie. 7 letnich weekendów, to siedem nowych, kulinarnych wyzwań, by zachwycić smakiem, ulicznym sznytem i prostymi daniami odwiedzających to miejsce gości.

Nocna Zmiana to także strefy tematyczne, w których poza kuchnią znajdzie się miejsce na pop – up’owe bary sprawnie i efektownie serwujące szeroką ofertę napojów alkoholowych i bezalkoholowych. To także strefa relaksu, gdzie będzie można znaleźć leżaki, hamaki, wypożyczalnię kocyków, a także odpowiednią dużą ilość miejsc siedzących. Wszystko po to, aby każdy z odwiedzających czuł się w tej przestrzeni komfortowo, a także mógł docenić jej estetyczne walory.

https://www.instagram.com/p/Bz-i6W0DK3I/

Do tego organizatorzy zapowiadają, że infrastruktura eventu z tygodnia na tydzień będzie się zmieniać i rozwijać, aby każde ze spotkań przy krakowskich błoniach wyglądało zgoła inaczej. Niepowtarzalnego klimatu dodawać będzie niewątpliwe muzyczna strefa. To dzięki niej będzie można usłyszeć dźwięki od zaprzyjaźnionych DJ-ów i producentów, koncerty muzyki na żywo czy stand-upy, które staną się zwieńczeniem upojnego weekendu. To wszystko z poszanowaniem dla spokoju otaczających teren hali mieszkańców.

Trzydniowy, cykliczny event, jakim jest Nocna Zmiana to niewątpliwie świetna okazja dla mieszkańców Krakowa, a także turystów na spędzenie letnich popołudni i wieczorów w centrum miasta. Dogodna lokalizacja, muzyczne atrakcje, specjalne strefy tematyczne, najlepszy, ciągle zmieniających się street food zachęcają do odwiedzenia tego miejsca w towarzystwie przyjaciół czy rodziny.

Miejsce: Ogród na tyłach Hali 100-lecia Cracovia, przy ul. Focha 40

Daty, w których odbędzie się event:
● 26-28.07
● 02-04.08
● 09-11.08
● 16-18.08
● 06-08.09
● 13-15.09
● 20-22.09

Godziny działania Nocnej Zmiany:
piątki: 16:00 – 02:00
soboty: 14:00 – 02:00
niedziele: 13:00 – 23:00

Więcej informacji, serwowanych niczym dania – na bieżąco, możecie znaleźć na wydarzeniu na Facebooku.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News