Kraina piwem i kiełbasą płynąca

#1 Kölner Dom

1 (1)

Najczęściej odwiedzany zabytek w kraju, najlepszy punkt do rozpoczęcia przygody w Kolonii. Katedra jest jedną z największych świątyń gotyckich w Europie . Na uwagę zasługują dobudowane w XIX wieku wieże o wysokości 157 metrów i średniowieczne prezbiterium.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


#2 Most Hohenzollernów

2 (2)

Kiedy wyjdziesz z Katedry i udasz się w kierunku Renu znajdziesz niezwykły most nazywany 'Mostem Kłódek’. Z daleka wygląda jak zwykły most, jednak gdy podejdziesz bliżej, zobaczysz mnóstwo kolorowych kłódek. Relatywnie nowa tradycja zawładnęła miastem. Zakochani z całego świata przyjeżdżają do Kolonii, aby zostawić tu symbol swojej miłość.

#3 Muzea

3 (2)

W Kolonii mieści się 36 muzeów i ponad 100 galerii sztuki. Wystarczająco dużo, aby usatysfakcjonować najwybredniejszego entuzjastę kultury. Od Museum Ludwig, przez Roman-Germanic Museum i Muzeum Perfum w Domu Farina , aż po Muzeum Czekolady. Dla każdego coś się znajdzie.

#4 Kölsch

4 (2)

Ulubionym trunkiem w mieście jest Kölsch – najprawdopodobniej jedyny browar na świecie, który jest także językiem (Kölsch to także nazwa dialektu używanego w regionie). Najlepszym miejscem do spróbowania tego regionalnego napoju wysokoprocentowego są pijalnie, które znajdują się rzut beretem od Katedry.

 

#5 Karnawał – Piąta pora roku

5 (2)

Karnawał rozpoczyna się oficjalnie 11 listopada o godzinie 11.11, kiedy to ogłasza się początek sezonu karnawałowego, który trwa aż do środy popielcowej. Olbrzymią rolę odgrywają w nim tutejsze kobiety, które zgodnie ze starym zwyczajem, w ostatni wtorek karnawału (Weiberfastnacht) szturmują miejski ratusz, aby odebrać klucze do miasta, a następnie uzbrojone w nożyce obcinają mężczyznom krawaty! Jak na Niemcy przystało, zabawie towarzyszy głośna parada, tańce i lejące się strumieniami piwo. Kolończycy tak poważnie traktują przygotowania do corocznej fety, że zrzeszają się w specjalne towarzystwa karnawałowe i już od 11 listopada zbierają się regularnie na spotkaniach, które czasem same stanowią przedsmak szalonej zabawy.

zdjęcia | http://www.cologne-tourism.com/,

tekst | Basia Dudek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News