Koty w kimonach

Gdzie narodził się pomysł przebierania kocich pupili w kolorowe kimona? Dość łatwo się domyślić, iż chodzi o kraj kwitnącej wiśni. To była jedynie kwestia czasu, żeby Japończycy połączyli kimona, które stanowią ich tradycyjny ubiór oraz koty, które uwielbiają.

Japonia nie bez przyczyny słynie z różnych, fantazyjnych pomysłów, które nam, Europejczykom wydają się szczególnie egzotyczne, by nie powiedzieć dziwaczne. Tym razem jej mieszkańcy stworzyli nowy trend, dla którego punkcie internet wręcz oszalał. Koty w kimonach? Ależ tak!

Jest to kraj, w którym liczba zwierząt przekracza liczbę dzieci. Można uznać ów fakt za jeden z powodów, dla którego powstał taki pomysł, a przy tym rozwinął się na tak wielką skalę. Koty oraz inne domowe zwierzaki traktowane są z równie wielką troską, jak niemowlęta i uchodzi to za całkowicie zwyczajne. Spacer z kotem w specjalnym wózku czy wysłanie go do spa? To także norma.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Kimona w kocich rozmiarach można zakupić online na stronie Amazon. Zastanówmy się jednak, czy aby na pewno to najlepszy prezent dla naszych zwierzaków.

1

2

cat-kimonos-japan-1-1 (1)

cat-kimonos-japan-2__605

cat-kimonos-japan-5__605

cat-kimonos-japan-7__605

cat-kimonos-japan-10-1

cat-kimonos-japan-11__605

cat-kimonos-japan-13__605

cat-kimonos-japan-14__605 (1)

cat-kimonos-japan-16__605

cat-kimonos-japan-19__605

cat-kimonos-japan-20__605

cat-kimonos-japan-21__605

cat-kimonos-japan-24__605

cat-kimonos-japan-41

tekst | Aleksandra Berezowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News