moda

Koszulka Zuckerberga i inne najdroższe ubrania bez logo

Majątki warte miliardy dolarów, działalności rozwijające się z prędkością światła i…. ciągle ten sam ubiór. Co więc wyjątkowego tkwi w szarym T-shircie Marka Zuckerberga i ikonicznym wręcz golfie Steve’a Jobsa? Odkrywamy tajemnice najzwyklejszych, a zarazem niezwykle drogich ubrań.

Koszulka Marka Zuckerberga firmy Brunello Cucinelli

Codzienny strój założyciela Facebooka, składa się z niedopasowanej bluzy z kapturem, szarej koszulki i jeansów. Stał się on zarówno dress codem Doliny Krzemowej, jak i jej dominującą osobowością. Jednak czy nie budzi to zdziwienia, że jeden z najbogatszych ludzi na świecie dzień w dzień nosi taki sam T-shirt?

Uwielbiane przez Zuckerberga, gołębio-szare T-shirty, to projekt Brunello Cucinelli. Ich cena to ponad 300 dolarów za sztukę! Nie posiadają ani logo, ani napisów. Fenomen zawdzięczają wyjątkowemu miejscu produkcji – słonecznej Umbrii, a także wysokiej jakości materiału. Firma proponuje szeroki wachlarz produktów – od okularów, po elementy wyposażenia wnętrz. Kaszmirową marynarkę możemy zakupić za 4500 dolarów, a bawełniany kocyk z domieszką lnu za jedyne 650 dolarów.

Decyzję o pozostaniu maksymalnie minimalistycznym, sam posiadacz (nie)szablonowej koszulki tłumaczy następująco:

„Chcę oczyścić swoje życie tak, aby podejmować jak najmniej decyzji dotyczących czegokolwiek poza tym, jak najlepiej służyć tej społeczności” – powiedział w wywiadzie wideo. –  „Czuję, że nie wykonuję swojej pracy, jeśli poświęcam energię na rzeczy, które są głupie lub niepoważne w moim życiu, dzięki czemu mogę poświęcić całą swoją energię na tworzenie najlepszych produktów i usług”.

Podobny fenomen niezwykle surowej szafy, dotyczył Steve’a Jobsa. Założyciel Apple, oprócz zrewolucjonizowania rynku, znany był również z zamiłowania do czarnego golfu, jeansów i butów New Balance. Miłość ta była naprawdę ogromna – w jednym z wywiadów oznajmił, że jest posiadaczem ponad stu czarnych golfów! A szczęśliwym projektantem okazał się być Issey Miyake.

 

Zobacz też: Fotograf przez 10 lat robił zdjęcia najdziwniejszym sloganom na koszulkach

Autor: Anna Ciesielska

Komentarze
Rate this post
Anna Ciesielska

Recent Posts

Jacquemus powraca na jesień 2022

Przez ostatnie lata, Jacquemus stał się synonimem niepowtarzalnej, francuskiej mody. Od momentu, gdy osadził modelki…

10 godzin ago

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

2 dni ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

2 dni ago

Czapka z daszkiem – rodzaje i przykłady stylizacji

Pozornie każda czapka z daszkiem jest taka sama, jednak nie do końca jest to prawdą.…

3 dni ago

Gua Sha – kamień do masażu twarzy. Jak go używać?

Masaż - znamy jego dobroczynny wpływ na ciało: nie tylko niweluje napięcia mięśni, ale także…

3 dni ago

Stranger Things 4 Vol. 1 – mroczny powrót serialu [recenzja]

Po niemal trzech latach wyczekiwania i snucia teorii serial „Stranger Things” powrócił z pierwszą częścią…

3 dni ago