Kostki sportowe – czy to niszowe zajęcie? A może spodoba się i tobie?

Kostka Rubika była popularną zabawką wśród osób z pokolenia naszych rodziców. Potem na jakiś czas zanikła, jednak nie znaczy to, że zupełnie o niej zapomniano. Wręcz przeciwnie – od wielu lat przeżywa ona swój prawdziwy renesans, przyjmując coraz więcej ciekawych form i stając się logiczną rozrywką dla osób w każdym wieku. Poznaj bliżej kostki sportowe i dołącz do grona ich miłośników!

Kostki sportowe to już nie tylko kostka Rubika

Pierwsze, o czym warto wspomnieć, to różnorodność form, które przyjmują kostki sportowe. Każda z nich odznacza się swoim własnym poziomem trudności i specjalnymi technikami, które pozwalają na ich układanie. Osobom początkującym można polecić najprostsze kostki 2x2x2, a następnie stopniowo podnoszenie sobie poprzeczki za sprawą zwiększenia jej rozmiarów.


A co, jeśli kostka 5x5x5 to już zbyt mało? Wówczas sięgnąć można po ich zupełnie inne, nowe formy, wśród których znalazły się między innymi kostki Megaminx, Pyraminx i Skewb. Ze względu na ułożenie ścianek i ich elementów pod zupełnie innymi kątami, mają one nie tylko ciekawy wygląd, ale stają się zupełnie nowym wyzwaniem dla umysłu.

Speedcubing – sport dla miłośników kostek

Najlepszym potwierdzeniem tego, jak popularne stały się kostki sportowe, jest fakt, że odbywają się nawet zawody w ich układaniu, czyli speedcubing. Zawodnicy startują aż w 18 konkurencjach, a ten niezwykły sport, polegający między innymi na układaniu kostek na czas, przyciąga coraz to nowych fanów.

Korzyści płynące z nauki i rozwijania speedcubingu

Speedcubing to nie tylko ciekawa dyscyplina sportowa, która gromadzi w swoim kręgu miłośników kostek sportowych. Jest to przede wszystkim wspaniała, a zarazem prosta rozrywka, która pozwala odstresować się i skoncentrować na czymś zupełnie innym, niż codzienne problemy.

Jednak kostka sportowa może zostać wykorzystana nie tylko jako rozrywka. Równocześnie bowiem pozwala na rozwój umiejętności logicznych, przewidywania kolejnych kroków i kombinatoryki. Może zwiększać także umiejętności manualne i uczyć cierpliwości, która na pewno przyda się niejednemu dziecku i dorosłemu.

Jaką kostkę wybrać?

Na początek zastanów się, jaki stopień wtajemniczenia posiadasz. Najlepiej będzie zacząć od najprostszej kostki, która pozwoli ci rozwijać umiejętności i nie zniechęci do zabawy. Jeśli jednak jesteś już zaawansowanym graczem, może spokojnie sięgnąć po nawet najbardziej skomplikowane i rozbudowane zabawki, które znajdziesz pod adresem https://speedcube.pl/. Dzięki temu nigdy nie zabraknie ci odpowiednich wyzwań!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News