Kosmiczne dziewczyny: książka z międzyplanetarnym #girlpower

Okładka książki kosmiczne dziewczyny

Inteligencja nie ma płci, a kosmos może zachwycać niezależnie od wieku – tak Libby Jackson zachęca czytelników do zapoznania się ze swoją najnowszą książką Kosmiczne Dziewczyny.

Pierwsza kobieta w kosmosie, naczelna lekarka NASA, autorka pierwszego podręcznika programowania. To tylko kilka bohaterek fascynującej książki jednej z największych brytyjskich ekspertek w dziedzinie kosmologii – Libby Jackson. Ta książka to inspirujące biografie, które nie traktują w sposób tradycyjny ról dziewczynek i chłopców.

Kosmiczne dziewczyny przedstawiają historie 50 kobiet, które wytyczyły drogę podróżom kosmicznym udowodniając, że nauki ścisłe nie są zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Ujęte historie łączy wspólny wątek. Kobiety, bez względu na epokę, w której się wychowywały oraz chciały osiągnąć sukces, nie dały się powstrzymać ograniczeniom, jakie nakładało na nie społeczeństwo, i nie słuchały nikogo, kto by sugerował, że nie mogą czy nie powinny dążyć do zaspokajania swoich ambicji. Szły za wewnętrznym pragnieniem, korzystały z każdej nadarzającej się okazji, nie dawały się zniechęcić i zawsze starały się wypaść jak najlepiej.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Na całym świecie – astronautki, matematyczki, inżynierowie, fizyczki, pilotki – wciąż przesuwają granice, do których dociera ludzkość i pomagają zrozumieć Wszechświat oraz miejsce, jakie zajmuje w nim człowiek.

Kosmiczne dziewczyny nie powstałyby, gdyby nie intrygująca historia autorki. Libby Jackson jest idealnym przykładem, na to, iż żaden z zawodów nie jest zarezerwowany dla konkretnej płci. Swoją fascynację kosmosem przekuła na pracę, w której osiągnęła jeszcze więcej niż zakładała. Obecnie koordynuje pracę brytyjskich naukowców specjalizujących się w lotach załogowych i problemach związanych z mikrograwitacją i to ona wspierała misję pierwszego Brytyjczyka w kosmosie – Tima Peake. Książka Jackson udowadnia, iż żaden z astronautów nie wylądowałby na Księżycu, gdyby nie wparcie kobiet.

Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Kobiecego i jest dostępna TUTAJ.

https://www.instagram.com/p/Bjepq4Dh8jI/?taken-by=hiro_magazine

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News