Kosmetyki do włosów, które pomogą w ich regeneracji

Zniszczone, matowe i osłabione włosy mogą być powodem do zmartwień dla wielu osób. Nie oznacza to jednak, że trzeba się z nimi pogodzić – wręcz przeciwnie, sięgając po odpowiednie, profesjonalne kosmetyki można szybko przywrócić im dawny blask. Zobaczmy, na które warto się zdecydować.

Jak odbudować włosy po prostowaniu keratynowym?

Jeśli pragniesz mieć idealnie proste włosy, być może chcesz zdecydować się – lub już się zdecydowałaś – na zabieg prostowania keratynowego. Jest on niezwykle skuteczny, jednak jednocześnie obciążający dla włosów i powodujący, że ich struktura ulega znaczącemu pogorszeniu. Dlatego po takim zabiegu włosom należy się szczególna dbałość.

Można im ją zapewnić poprzez wykorzystanie preparatu, który jednocześnie podtrzymuje efekt zabiegu oraz zapewnia nawilżenie i intensywną pielęgnację. Dzięki temu włosy dłużej pozostaną idealnie proste, a jednocześnie zachowany zostanie ich blask. Szampon może je także chronić przed puszeniem się i wysokimi temperaturami.


Doskonałym wyborem będzie szampon marki Montibello Morphosse, który posiada w swoim składzie olej arganowy, GLX oraz naturalną keratynę. Wspólnie odbudowują one ubytki w łańcuchach keratynowych włosów, wygładzają i chronią pasma.

Intensywne odżywienie przed stylizacją

Kolejnym preparatem, którego nie powinno zabraknąć w kolekcji, jest olejek bursztynowo-arganowy. Posiada bardzo silne właściwości regenerujące, dzięki którym nawilża i odżywia pasma. Chroni je przed czynnikami zewnętrznymi i wygładza, dzięki czemu są łatwiejsze do rozczesania i delikatniejsze.

Olejek tego typu sprawdza się doskonale jako preparat przed stylizacją, gdyż ułatwia ją, a jednocześnie zapobiega powstawaniu kolejnych zniszczeń. Może być także stosowany na co dzień w celu regeneracji włosów.

Przeciwko efektom starzenia

Włosy, podobnie jak skóra, ulegają procesom starzenia. I nawet jeśli nie są one zauważalne na pierwszy rzut oka, z czasem stają się coraz bardziej widoczne. Objawiają się między innymi w przesuszeniu włosów, zwiększonej łamliwości oraz widocznemu pogorszeniu ich wyglądu.

Aby zapobiegać tym negatywnym efektom, warto sięgnąć po olejek Tsubaki, który jest naturalną substancją ochronną. W jego składzie znajdują się polifenole i kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej struktury włosa, nawilżają i nabłyszczają je. Z kolei dodatek filtrów UV-A i UV-B sprawia, że olejek chroni włosy przed szkodliwym działaniem słońca.

Efektem jest uzyskanie nabłyszczonych, lśniących i delikatnych w dotyku włosów. Są odżywione i zregenerowane, a efekty starzenia zmniejszone. Jednocześnie olejek Tsubaki potrafi chronić kolor, dzięki czemu przedłuża jego żywotność na włosach.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News