[KONKURS] Dali kontra Warhol: muzyczne wieczory ?

Porozrzucane na stole okładki płyt

Już za kilka dni odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia dla wszystkich fanów sztuki i muzyki. W ramach wystawy Dali kontra Warhol, będzie można wziąć udział w dwóch ekskluzywnych wieczorach muzycznych prowadzonych przez Piotra Metza. Z tej okazji mamy dla Was do rozdania wejściówki!

Już 7 i 10 lipca 2017, zwiedzający wystawę, po przejściu całej ekspozycji odsłuchają muzyki z płyt pochodzących z prywatnej kolekcji dziennikarza, do których okładki zaprojektował Andy Warhol.

Andy Warhol zaprojektował w sumie ponad 50 okładek płyt, w tym także do muzyki jazzowej, czy klasycznej. Na wystawie Dali kontra Warhol można zobaczyć te najważniejsze, w tym np. okładki z bananem z płyty zespołu Velvet Underground czy okładki z prawdziwym zamkiem błyskawicznym wszytym w zdjęcie pary dżinsów na płycie Sticky Fingers zespołu Rolling Stones.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Projektowanie okładek płytowych było pierwszym płatnym zajęciem Andy’ego Warhola, który zaczynał swoją karierę jako ilustrator. Zajmował się tym od lat czterdziestych dwudziestego wieku, aż do swojej śmierci w 1987 roku. Jednak jego grafiki wykorzystywane są w projektach płytowych aż do dziśmówi Piotr Metz, dziennikarz i dyrektor muzyczny radiowej Trójki.

Wystawa Dali kontra Warhol to ponad 120 oryginalnych prac obu artystów starannie wyselekcjonowanych z prywatnych kolekcji i fundacji. Oprócz grafik, rzeźb i instalacji na wystawie można zobaczyć unikatową kolekcję kilkudziesięciu okładek płyt winylowych zaprojektowanych przez Andy’ego Warhola, m.in. dla Velvet Underground, the Smiths, Rolling Stones, czy Blondie. Wyjątkowa wcześniej nie prezentowana kolekcja została wypożyczona od prywatnego kolekcjonera i jest prawdziwą perełką dla miłośników muzyki.

Start wydarzenia 7 i 10 lipca o godzinie 19:00, w pakiecie zwiedzanie wystawy zwieńczone odsłuchami. Bilety dostępne są TUTAJ lub w kasach wystawy. Więcej informacji na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Ale to jeszcze nie koniec – mamy do rozdania pięć podwójnych zaproszeń na każdy z terminów! Co musicie zrobić? Wystarczy, że w sekcji komentarzy pod tym artykułem (musicie być zalogowani na FB), wpiszecie:

  • którego dnia chcecie wziąć udział w wydarzeniu (do wyboru 7 lipca 2017 godzina 19:00 oraz 10 lipca 2017 godzina 19:00),
  • dlaczego to właśnie Was powinniśmy wybrać?

Rozwiązanie konkursu w czwartek, 6 lipca 2017 o godzinie 12:00!

Zaproszenie na muzyczny wieczór na wystawie Dali kontra Warhol

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News