Koncert Zabrockiego w Stacji Mercedes

Ludzie w klubie na zewnątrz

Już w sobotę 9 lipca o 20:00 w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu koncert Zabrockiego, kompozytora muzyki teatralnej i filmowej. Znany jest on z poszukiwania nowych środków wyrazu, co udaje mu się dzięki improwizacji i tworzeniu instalacj elektroakustycznych. Na sobotnim koncercie wystąpi z materiałem z debiutanckiej płyty “1+1=0”.

Marcin Zabrocki na scenie obecny jest od wielu lat, ale dopiero w zeszłym roku ukazał się jego pierwszy album, uważany za jeden z najważniejszych debiutów. Wcześniej grywał w zespołach takich jak Pogodno, Mordy i BiFF. Miał swój udział w tworzeniu płyty Hey “Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan”. Poza Kasią Nosowską współpracował m.in. z Robertem Brylewskim i Mister D.

Różowo-szara okładka płyty Zabrockiego

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jego autorskie utwory mają lekką linię melodyczną, ściśle połączoną z warstwą liryczną. Większość tekstów dotyczy skomplikowanych relacji pomiędzy kobietą  i mężczyzną. – Album “1+1=0” to wzór na sumę niespełnionych obietnic. Zapis spotkania dwóch potencjałów, których synteza nie rodzi nowych wartości  – tłumaczy Zabrocki.

Zdjęcie: Piotr Jakubowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News