Komedie romantyczne, które roztopią pierwszy śnieg

#1 ‚,Ten pierwszy raz’‘ reż. Gaja Rosnell, 1999

1 (1)

Ten film pozwala nam się cofnąć do czasów liceum – kiedy mieliśmy duże ambicje i jeszcze większe marzenia. Przyjemny film, idealny na jesienną handrę. Opowiada o 25-letniej Josie, którą gra Drew Barrymore. Dziewczyna marzy o karierze dziennikarki, więc kiedy dostaje propozycję napisania reportażu o życiu amerykańskich nastolatków, postanawia bardzo wczuć się w tę rolę. Zaczyna udawać uczennicę liceum, mimo że jej własne lata szkolne były dla niej traumatyczne.

 

#2 ‚,Pokojówka na Manhattanie’‘ reż. Wayne wang 2002

 2 (1)

Typowa historia kopciuszka. Pokojówka, grana przez Jennifer Lopez, zostaje wzięta za gościa eksluzywnego hotelu. I tak zaczyna się ta miłosna opowieść o marzeniach i życiu pełnym niespodzianek. Wyciskacz łez dla wrażliwych dziewczynek.

 

#3 ,‚Dziennik Bridget Jones’‘ reż. Sharon Maguire, 2001

3 (1) 

Tej pozycji nie musimy przedstawiać. Najlepsze antidotum na okres przedmiesiączkowy, kiedy czujemy się nieatrakcyjne i wszystkie nasze kompleksy wychodzą na wierzch.

#4 ‚,Annie Hall‘’reż. Woody Allen, 1977

4 (1)

Ten wyjątkowy film Woody’ego Allena totalnie zmienił oblicze kina. Dzięki pomieszanej chronologii, zabawnym i czasem łamiącym serce opowieściom o wzlotach i upadkach, a także ikonicznej już, męskiej garderobie Diane Keaton ten romans zachwyca wszystkich.

 

#5 ,‚Śniadanie u Tiffany’ego’‘ reż. Blake Edwards, 1961

 5 (1)

Nikt nigdy nie będzie wyglądać tak pięknie i wzruszać nas tak, jak Audrey Hepburn. Film, który służył jako wyciskacz łez naszym mamom, na pokolenie 20+ działa tak samo. Love story, które każda z nas chciałaby przeżyć.

 

zdjęcia | Filmweb.pl

tekst | Basia Dudek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News