Kolekcja ZARY Streetwise to kopia Yeezy Season 2?

pokaz kolekcji czarnoskórych mężczyzn

Firma Inditex jako królestwo inspiracji światowymi projektantami, tym razem przesadziła. Najbardziej rozpoznawalna marka ZARA w ostatnich dniach wypuściła nową kolekcję, która ewidentnie przypomina linię ubrań Kanye’a Westa.

Amancio Ortega, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, właściciel Inditexu, wie jak najlepiej zyskać klientów. Ubrania inspirowane znanymi projektantami, o designie odpowiadającym większości konsumentów, a do tego w stosunkowo niskich cenach. Sieciówka przyjęła idealny plan marketingowy, który pozwala na realizację cyklu projektowego w zaledwie kilkanaście dni.

Jednak tym razem najnowsza kolekcja wygląda raczej na skopiowaną, a nie zainspirowaną. Ostatnio rozpowszechniony boom na rzeczy od słynnego rapera Kanye’a Westa był bodźcem do stworzenia kolekcji Streetwise przez Zarę. Wprowadzona linia z pewnością zyska wielbicieli, ponieważ design Westa będzie dostępny w o wiele niższych cenach.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Kolekcja sieciówki, podobnie jak Yeezy Season 2, oferuje chłodne odcienie ziemi, rozdarcia, charakterystyczne rękawy i kroje oversize’owe. Jak widać, cele marketingowe niekoniecznie muszą odpowiadać aspektom etycznym.

pokaz kolekcji czarnoskórych mężczyn

 

trzech mężczyzn w bluzach z krótkim rękawem

Tekst |Kinga Wiśniewska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News