Kolekcja Levi’sa na zbliżającą się paradę równości

lgbt kolekcja levi's mężczyzna

Marsz równości jest wielkim wydarzeniem, które od lat przyciąga tłumy ludzi o zróżnicowanej orientacji seksualnej. Uczestnicy nie są ograniczeni żadnymi zasadami w ubiorze, dlatego parada aż mieni się od żywych kolorów. W tym roku Levi’s ponownie zaprojektował specjalną kolekcję, która jest dedykowana społeczności LGBTQ.

Charakterystyczne połączenie kolorystyczne jako motyw przewodni ma zadowolić zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Linię ubrań cechuje przede wszystkim detal, czyli tęczowe elementy, znaczące daty dla społeczności LGBTQ i cytat Harvey’a Milka Hope will never be silent. Zaprojektowane zostały głównie koszulki, szorty, kurtki czy bandany. W Europie premiera przypada na 1 czerwca.

Kolekcja Pride 2016 powstała we współpracy z fundacją Harvey’a Milka. Jej założyciela określa się jako męczennika i przywódcę ruchu LGBTQ, który walczył o prawa mniejszości oraz przeforsował ustawy zakazujące dyskryminacji gejów i lesbijek. Jako pierwszy polityk przyznał się do swojej homoseksualnej orientacji.

Przedstawiciele marki Levi’s chcą, aby słowa Milka nie były tylko elementem kolekcji, ale przede wszystkim ważnym głosem w sprawie praw człowieka.

lgbt kolekcja levi's lgbt kolekcja levi's lgbt kolekcja levi's lgbt kolekcja levi's

tekst | Kinga Wiśniewska

4,5/5 - (2 votes)