Kolekcja Levi’sa na zbliżającą się paradę równości

lgbt kolekcja levi's mężczyzna

Marsz równości jest wielkim wydarzeniem, które od lat przyciąga tłumy ludzi o zróżnicowanej orientacji seksualnej. Uczestnicy nie są ograniczeni żadnymi zasadami w ubiorze, dlatego parada aż mieni się od żywych kolorów. W tym roku Levi’s ponownie zaprojektował specjalną kolekcję, która jest dedykowana społeczności LGBTQ.

Charakterystyczne połączenie kolorystyczne jako motyw przewodni ma zadowolić zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Linię ubrań cechuje przede wszystkim detal, czyli tęczowe elementy, znaczące daty dla społeczności LGBTQ i cytat Harvey’a Milka Hope will never be silent. Zaprojektowane zostały głównie koszulki, szorty, kurtki czy bandany. W Europie premiera przypada na 1 czerwca.

Kolekcja Pride 2016 powstała we współpracy z fundacją Harvey’a Milka. Jej założyciela określa się jako męczennika i przywódcę ruchu LGBTQ, który walczył o prawa mniejszości oraz przeforsował ustawy zakazujące dyskryminacji gejów i lesbijek. Jako pierwszy polityk przyznał się do swojej homoseksualnej orientacji.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Przedstawiciele marki Levi’s chcą, aby słowa Milka nie były tylko elementem kolekcji, ale przede wszystkim ważnym głosem w sprawie praw człowieka.

lgbt kolekcja levi's lgbt kolekcja levi's lgbt kolekcja levi's lgbt kolekcja levi's

tekst | Kinga Wiśniewska

4,5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News