Kolejna optyczna iluzja podzieliła internet. Widzicie królika, czy ptaka?

Głaskane zwierze

Nowy dzień, nowe dziwaczne złudzenie optyczne podbija media społecznościowe. Widzieliśmy już wiele, a tym razem… zobaczymy królika, czy ptaka?

Wszystko zaczęło się od krótkiego filmiku na Twitterze opublikowanego przez Dana Quintana, badacza psychiatrii biologicznej na Uniwersytecie w Oslo. Do filmiku dołączony został krótki opis: Króliki uwielbiają być głaskane po nosie.

Obserwatorzy Dana natychmiast podzielili się na dwie grupy. Tych, co widzieli czarnego ptaka – prawdopodobnie kruka i tych, którzy zobaczyli na filmiku słodkiego królika.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


I tak to prawda. Z jednej strony można zobaczyć ptaka, któremu mężczyzna głaszcze tył głowy, podczas gdy dziób ptaka jest otwarty. Z drugiej strony, część obserwatorów, zamiast dzioba widzi uszy królika zakończone białym futerkiem.

Wiralowy post zaczął gromadzić setki polubień i odpowiedzi, w których ludzie wspólnie zastanawiali się nad tym, co właściwie widzą.

Jedna z osób napisała: Wiem, że to dziwne, ale przez 10 sekund widziałam wyłącznie wronę głaskaną po głowie. W tym samym czasie inni już sami nie wiedzieli, co właściwie widzą: Nie jestem pewien, czy obejrzałem głaskanie królika po nosie, czy ptaka po głowie.

Jak zauważył jednak pewien fan ornitologii: To nie jest królik, to Corvid z rodziny kruków. Zwróćcie uwagę na mrugającą błonę. Zamiast poruszać się w górę i w dół, przesuwa się poziomo po oku i jest półprzezroczysta.

Czyli jednak ptak, nie królik? Ale… jakby się tak przypatrzeć… Żartujemy! Zostawiamy dalsze dywagacje na ten temat wam!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News