Kolejna optyczna iluzja podzieliła internet. Widzicie królika, czy ptaka?

Głaskane zwierze

Nowy dzień, nowe dziwaczne złudzenie optyczne podbija media społecznościowe. Widzieliśmy już wiele, a tym razem… zobaczymy królika, czy ptaka?

Wszystko zaczęło się od krótkiego filmiku na Twitterze opublikowanego przez Dana Quintana, badacza psychiatrii biologicznej na Uniwersytecie w Oslo. Do filmiku dołączony został krótki opis: Króliki uwielbiają być głaskane po nosie.

Obserwatorzy Dana natychmiast podzielili się na dwie grupy. Tych, co widzieli czarnego ptaka – prawdopodobnie kruka i tych, którzy zobaczyli na filmiku słodkiego królika.

I tak to prawda. Z jednej strony można zobaczyć ptaka, któremu mężczyzna głaszcze tył głowy, podczas gdy dziób ptaka jest otwarty. Z drugiej strony, część obserwatorów, zamiast dzioba widzi uszy królika zakończone białym futerkiem.

Wiralowy post zaczął gromadzić setki polubień i odpowiedzi, w których ludzie wspólnie zastanawiali się nad tym, co właściwie widzą.

Jedna z osób napisała: Wiem, że to dziwne, ale przez 10 sekund widziałam wyłącznie wronę głaskaną po głowie. W tym samym czasie inni już sami nie wiedzieli, co właściwie widzą: Nie jestem pewien, czy obejrzałem głaskanie królika po nosie, czy ptaka po głowie.

Jak zauważył jednak pewien fan ornitologii: To nie jest królik, to Corvid z rodziny kruków. Zwróćcie uwagę na mrugającą błonę. Zamiast poruszać się w górę i w dół, przesuwa się poziomo po oku i jest półprzezroczysta.

Czyli jednak ptak, nie królik? Ale… jakby się tak przypatrzeć… Żartujemy! Zostawiamy dalsze dywagacje na ten temat wam!

Komentarze
Kolejna optyczna iluzja podzieliła internet. Widzicie królika, czy ptaka?
Oceń artykuł