Seria badań psychologicznych przeprowadzonych przez Aleksandra Schaussa w latach 1979 i 1987 wykazała dobroczynny wpływ koloru ,,Baker Miller Pink”, wynalezionego w celu powstrzymania przemocy i zachowań agresywnych u więźniów i przestępców. Udowodniono, że 15 minutowa ekspozycja na kolor uspokajała umysł i rozluźniała mięśnie. Jak wykorzystano powyższe eksperymenty w codziennym życiu , w którym właśnie najbardziej potrzebujemy spokoju?
Brand Vollebak stworzył unikatowy model bluzy, nazwany Baker Miller Pink, za sprawą której można uciec od wszystkiego tego, co wprawia nas w zdenerwowanie i zły nastój. Za pomocą szybkiego ruchu zamkiem możemy stworzyć własną przestrzeń i odizolować się od świata zewnętrznego tworząc kokon.
Bluza jest jak druga skóra i oprócz zapewnienia relaksu w najtrudniejszych warunkach, daje ponadto głęboką amortyzację, odporność na wodę i izolację termiczną. W projekcie wykorzystano fuzję teorii koloru i fizjologii ludzkiej, bo oprócz kwestii wizualnych, bluza pełni również zdecydowanie ważniejsze funkcje. Jedną z nich jest zwiększenie zdolności układu przywspółczulnego układu nerwowego, spowolnienie częstości akcji serca i uspokojenie oddechu.
Dodatkowym atutem jest to, że osłona wykonana jest z przewiewnej siatki, dzięki której możemy zobaczyć to, co na zewnątrz, jednak nikt nie jest w stanie zobaczyć naszej twarzy. Stwarza to doskonała przestrzeń do intymności. Ponadto posiada ona aspekt stricte medyczny, który polegać ma na spowolnieniu oddechu. Natomiast kieszenie, które zazwyczaj spełniają funkcję przechowalni na drobne i zużyte bilety, w tym wypadku obniżają zużycie tlenu, a dodatkowo umożliwiają takie ułożenie ramion, które jest naturalną, bezpieczną pozycją.
HIRO Technologia. Porównanie Sonos ACE i AirPods Max.
Za tę niekwestionowana przyjemność trzeba jednak trochę zapłacić, ponieważ marka wyceniła swój produkt na 330 dolarów, tj. około 1400 złotych. Może jednak warto odkładać grosiki do skarbonki, jeśli w zamian za to można kupić sobie chociaż chwilowy „spokój” w zgiełku codziennego życia?
tekst | Dagmara Herman