Kocia moda z Japonii

Za każdym razem, gdy mowa o Kraju Kwitnącej Wiśni, na myśl przychodzą nam same abstrakcyjne porównania, szalone przebrania i upodobania tamtejszych mieszkańców. Nic więc dziwnego, że najnowszym hitem Japończyków są kocie torby. Te jednak wyróżniają się czymś naprawdę szczególnym. Zobaczcie sami.

Na pierwszy rzut oka  wydaje się, że to co trzymasz na ramieniu to nie torba, a prawdziwe zwierzę. Nic bardziej mylnego! Autorką tego cudacznego pomysłu jest Pico, japońska pani domu, która uwielbia koty. Kobieta wszystko wykonuje ręcznie, dlatego jest to tak pracochłonne i trudno dostępne. Jej niecodzienne torby nabyć można jedynie na stronie Yahoo! Auction Japan, gdzie sprzedawane są za kosmiczną sumę, wartą prawie trzy tysiące złotych za sztukę!

Zadajmy sobie teraz pytanie, czy nie jest to już aby przesadą? Kocia torba może być naprawdę fajnym prezentem dla prawdziwego fana tychże zwierzaków, ale czy na dłuższą metę byłaby użyteczna? W Polsce z pewnością taki pomysł by się nie przyjął, chyba, że nasze blogerki zaczęłyby to lansować w sieci. Japonia jednak już dawno udowodniła, że rządzi się innymi prawami i popyt na takie rzeczy jest ciągle na topie. To kolejny powód, aby w przyszłości odwiedzić ten kraj.

5d87Heu

handmade-realistic-cat-bags-pico-10

handmade-realistic-cat-bags-pico-37

handmade-realistic-cat-bags-pico-61

tekst | Nicole Szczekocka

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News