Categories: wydarzenia

KOBOSIL @ Sfinks700

Kolaboracja kolektywów Technika oraz Technosoul po roku od wydarzenia z Surgeonem i Dj Skirt uderza z kolejną porcją wyśmienitego techno!

Kolektyw Technosoul to nie tylko skład dj-sko/promotorski: to również element festiwalu Original Source Up To Date, na którym co roku na scenie TS pojawiają się najciekawsze postacie światowego techno. To także ci, co głoszą wśród polskich klabersów radosne hasło: Pozdro Techno!

Rzadko zdarza się, by największe labele stawiały na debiutantów. Jeszcze rzadziej zdarza się to w wypadku Ostgut Ton – wytwórni powiązanej z kultowym Berghain. Niepisaną zasadą labelu jest, iż płyty jej nakładem wydają tylko rezydenci klubu, zaś w roli remixerów pojawiają się zazwyczaj najbardziej uznane nazwiska na scenie techno/house.

Tym większym wydarzeniem był debiut Kobosila, który pojawił się jako autor remixu (obok Blawana i Machinedrum) na płycie z reinterpretacjami albumu duetu Barker i Baumecker. Wtedy to właśnie pojawiły się pytania co do tego, kto kryje się za tym pseudo.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać – okazało się że jest to zaledwie 22-letni berlińczyk, MaxKobosil. Młody producent poszedł za ciosem i w ciągu kilkunastu miesięcy wypuścił na rynek 4 płyty – i to nie byle jakie. Dwie z nich własnym sumptem, a pozostałe dwie na wytwórniach będących prawdziwym creme de la creme: Unterton (czyli pododdział wspomnianego już Ostguta) i należącym do Marcela Dettmanna MDR.

main:
KOBOSIL (Ostgut Ton/MDR – Berlin)
Dtekk & Essence (Technosoul)
Kerth (Technika)

fontanna:
Vacos & Friends

Tekst | na podstawie materiałów prasowych
Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

3 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

3 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

4 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

4 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

5 dni ago