KOBOSIL @ Sfinks700

Kolaboracja kolektywów Technika oraz Technosoul po roku od wydarzenia z Surgeonem i Dj Skirt uderza z kolejną porcją wyśmienitego techno! 

Kolektyw Technosoul to nie tylko skład dj-sko/promotorski: to również element festiwalu Original Source Up To Date, na którym co roku na scenie TS pojawiają się najciekawsze postacie światowego techno. To także ci, co głoszą wśród polskich klabersów radosne hasło: Pozdro Techno!

Rzadko zdarza się, by największe labele stawiały na debiutantów. Jeszcze rzadziej zdarza się to w wypadku Ostgut Ton – wytwórni powiązanej z kultowym Berghain. Niepisaną zasadą labelu jest, iż płyty jej nakładem wydają tylko rezydenci klubu, zaś w roli remixerów pojawiają się zazwyczaj najbardziej uznane nazwiska na scenie techno/house.

Tym większym wydarzeniem był debiut Kobosila, który pojawił się jako autor remixu (obok Blawana i Machinedrum) na płycie z reinterpretacjami albumu duetu Barker i Baumecker. Wtedy to właśnie pojawiły się pytania co do tego, kto kryje się za tym pseudo.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać – okazało się że jest to zaledwie 22-letni berlińczyk, MaxKobosil. Młody producent poszedł za ciosem i w ciągu kilkunastu miesięcy wypuścił na rynek 4 płyty – i to nie byle jakie. Dwie z nich własnym sumptem, a pozostałe dwie na wytwórniach będących prawdziwym creme de la creme: Unterton (czyli pododdział wspomnianego już Ostguta) i należącym do Marcela Dettmanna MDR.

main:
KOBOSIL (Ostgut Ton/MDR – Berlin)
Dtekk & Essence (Technosoul)
Kerth (Technika)

fontanna:
Vacos & Friends

Tekst | na podstawie materiałów prasowych
Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News