Kobiety się liczą!

„Female Matters”- jednonocna wystawa, która ukazuje seksualną wolność XXI wieku. Zwraca uwagę na nadmierną eksplorację kobiecej seksualności i poprzez sztukę tłumaczy znaczenie płci pięknej w nowoczesnej cyberprzestrzeni. Celem wydarzenia jest zebranie środków na projekt londyńskiej grupy wsparcia kobiet „Dahlia”, działającej przeciw okaleczaniu narządów płciowych.

W dzisiejszych czasach kobieca seksualność pojawia się wszędzie. Marketingowcy już dawno zauważyli, że jest to dobry chwyt marketingowy, który zawsze przykuwa uwagę odbiorcy. Internet dał jednak płci pięknej możliwość przeciwstawienia się tej tendencji i pokazania swojej fizyczności na własnych warunkach, nie stawiając się w roli seksualnych obiektów pożądania mężczyzn. Kobiety nadal używają swoich wdzięków do zwrócenia na coś uwagi, ale stawiają na większe projekty, wyższe cele. Wystawa „Female Matters” odkrywa dużo i budzi kontrowersje, jednak wszystko odbywa się tu w konkretnym celu – przeciwstawieniu się okaleczaniu narządów płciowych.

FGM (female genital mutilation), czyli okaleczanie żeńskich narządów płciowych, to nadal duży problem, który wciąż pozostaje w ukryciu. Autorzy wystawy wyjaśniają, że chcą przerwać milczenie i otworzyć dialog na temat obrzezania kobiet. „Dahlia Project” jest jedną z niewielu (o ile nie jedyną) organizacją, która poważnie podeszła do sprawy. To grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych okaleczeniem narządów płciowych, która chce zapewnić bezpieczne miejsce do zwalczania skutków FGM.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


1122014

1122015

1122016

1122017

1122018

1122396

1122397

tekst | Aleksandra Barcz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News