Categories: miastoorientuj się

Kobiety, które przywracają sens działaniom prospołecznych w Polsce. Poznajcie projekt „Entuzjastki”

Homo Entuzjastka: gatunek ssaka z rodziny człowiekowatych. Myśląca holistycznie o świecie, sprawcza. Jej nadrzędnym celem jest działanie wzmacniające wspólnotę, usprawniające świat i wpływające pozytywnie na otoczenie.

Projekt Entuzjastki został zainicjowany jeszcze w ubiegłym roku przez filozofkę Aleksandrę Hirszfeld. Jego celem jest stworzenie katalogu współczenych kobiet, które przywracają sens działaniom prospołecznych w Polsce.

Nad wyborem Entuzjastek pracowało grono specjalistek i specjalistów – przedstawicieli mediów oraz instytucji wspierających projekt. Wśród nich znalazły się między innymi: Wysokie Obcasy, Vogue, Ambasada Amerykańska, czy Uniwersytet Warszawski.

Zespołowi Entuzjastek przez ostatnie pół roku udało się stworzyć specjalną instalację służącą do nagrywania wywiadów nawiązującą w swojej formie do portretu wielokrotnego Witkacego o kształcie czerwonego kryształu. Udało się również pojechać do 6 miast i zrealizować ponad sto wywiadów z kobietami z całej Polski.

Aktywistki, działaczki społeczne, naukowczynie, biznesmenki czy prawniczki były pytane o ich postawy, motywacje do działania, wybory i decyzje życiowe. Zebrane wywiady stanowią niezwykłe kompendium mądrości życiowej współczesnych sprawczych kobiet reprezentujących nie tylko różne dziedziny wiedzy i praktyki ale również różny wiek, orientację seksualną, wiarę czy poglądy.

Własnie ruszyła kampania crowfundingowa, która ma pomóc zebrać fundusze na kolejny etap realizacji projektu – postprodukcję, czyli montaż i udźwiękowienie wywiadów.

Kampania trwa jedynie do 31 maja, więc warto wesprzeć Entuzjastki już dziś! W ramach nagród za wsparcie można zostać producentką lub producentem jednego z odcinków konkretnego wywiadu z wybraną przez was bohaterką, jak również zakupić w formie pdf książkę w której znajdują się zdjęcia wszystkich Entuzjastek tegorocznej edycji (projekt e-booka: Katarzyna Pomieczyńska) , z inspirującymi cytatami z nagrania. Dodatkowo codziennie spływają wyjątkowe nagrody ufundowane przez poszczególne Entuzjastki, dlatego warto śledzić kampanie codziennie! Wesprzyj Entuzjastki kilkając TUTAJ.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Nowy Znachor nadchodzi. Internauci pytają: po co?

Historia profesora Wilczura porusza serca Polaków od czterdziestu lat. Przy okazji dowolnych świąt możemy liczyć…

13 godzin ago

Love Never Lies. Czy Polacy umieją robić reality shows?

Reality shows poświęcone związkom, zdradom, ślubom czy randkowaniu to w ostatnim czasie format, który przeżywa…

1 dzień ago

Czy Samsung S23 może nas zaskoczyć?

Początek lutego to termin, kiedy na rynku zawsze pojawiają się nowe urządzenia marki Samsung z…

2 dni ago

NoLo – Czy tak będziemy pić w Polsce?

Odkąd zdrowa, wysportowana sylwetka stała się synonimem luksusu i pozycji społecznej, idea clean life staje się coraz bardziej…

2 dni ago

Costa Coffee i roślinne przysmaki

Styczeń to czas rozpowszechniania informacji i podnoszenia świadomości na temat wegańskiego jedzenia. Dla wielu osób…

2 dni ago

Kim jest final girl?

Określenie „final girl” najczęściej pojawia się w dyskusjach na temat horrorów. Kim tak naprawdę jest…

3 dni ago