Kobiety, które przywracają sens działaniom prospołecznych w Polsce. Poznajcie projekt „Entuzjastki”

Okładka książki Entuzjastki i jej środek z Agnieszką Holland

Homo Entuzjastka: gatunek ssaka z rodziny człowiekowatych. Myśląca holistycznie o świecie, sprawcza. Jej nadrzędnym celem jest działanie wzmacniające wspólnotę, usprawniające świat i wpływające pozytywnie na otoczenie.

Projekt Entuzjastki został zainicjowany jeszcze w ubiegłym roku przez filozofkę Aleksandrę Hirszfeld. Jego celem jest stworzenie katalogu współczenych kobiet, które przywracają sens działaniom prospołecznych w Polsce.

Nad wyborem Entuzjastek pracowało grono specjalistek i specjalistów – przedstawicieli mediów oraz instytucji wspierających projekt. Wśród nich znalazły się między innymi: Wysokie Obcasy, Vogue, Ambasada Amerykańska, czy Uniwersytet Warszawski.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zespołowi Entuzjastek przez ostatnie pół roku udało się stworzyć specjalną instalację służącą do nagrywania wywiadów nawiązującą w swojej formie do portretu wielokrotnego Witkacego o kształcie czerwonego kryształu. Udało się również pojechać do 6 miast i zrealizować ponad sto wywiadów z kobietami z całej Polski.

ochojska ksiazka Kobiety, które przywracają sens działaniom prospołecznych w Polsce. Poznajcie projekt „Entuzjastki”

Aktywistki, działaczki społeczne, naukowczynie, biznesmenki czy prawniczki były pytane o ich postawy, motywacje do działania, wybory i decyzje życiowe. Zebrane wywiady stanowią niezwykłe kompendium mądrości życiowej współczesnych sprawczych kobiet reprezentujących nie tylko różne dziedziny wiedzy i praktyki ale również różny wiek, orientację seksualną, wiarę czy poglądy.

Własnie ruszyła kampania crowfundingowa, która ma pomóc zebrać fundusze na kolejny etap realizacji projektu – postprodukcję, czyli montaż i udźwiękowienie wywiadów.

Kampania trwa jedynie do 31 maja, więc warto wesprzeć Entuzjastki już dziś! W ramach nagród za wsparcie można zostać producentką lub producentem jednego z odcinków konkretnego wywiadu z wybraną przez was bohaterką, jak również zakupić w formie pdf książkę w której znajdują się zdjęcia wszystkich Entuzjastek tegorocznej edycji (projekt e-booka: Katarzyna Pomieczyńska) , z inspirującymi cytatami z nagrania. Dodatkowo codziennie spływają wyjątkowe nagrody ufundowane przez poszczególne Entuzjastki, dlatego warto śledzić kampanie codziennie! Wesprzyj Entuzjastki kilkając TUTAJ.

bruszewska ksiazka Kobiety, które przywracają sens działaniom prospołecznych w Polsce. Poznajcie projekt „Entuzjastki” holland ksiazka Kobiety, które przywracają sens działaniom prospołecznych w Polsce. Poznajcie projekt „Entuzjastki” okladka Kobiety, które przywracają sens działaniom prospołecznych w Polsce. Poznajcie projekt „Entuzjastki”

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News