Kobiety, które przywracają sens działaniom prospołecznych w Polsce. Poznajcie projekt „Entuzjastki”

Okładka książki Entuzjastki i jej środek z Agnieszką Holland

Homo Entuzjastka: gatunek ssaka z rodziny człowiekowatych. Myśląca holistycznie o świecie, sprawcza. Jej nadrzędnym celem jest działanie wzmacniające wspólnotę, usprawniające świat i wpływające pozytywnie na otoczenie.

Projekt Entuzjastki został zainicjowany jeszcze w ubiegłym roku przez filozofkę Aleksandrę Hirszfeld. Jego celem jest stworzenie katalogu współczenych kobiet, które przywracają sens działaniom prospołecznych w Polsce.

Nad wyborem Entuzjastek pracowało grono specjalistek i specjalistów – przedstawicieli mediów oraz instytucji wspierających projekt. Wśród nich znalazły się między innymi: Wysokie Obcasy, Vogue, Ambasada Amerykańska, czy Uniwersytet Warszawski.

Zespołowi Entuzjastek przez ostatnie pół roku udało się stworzyć specjalną instalację służącą do nagrywania wywiadów nawiązującą w swojej formie do portretu wielokrotnego Witkacego o kształcie czerwonego kryształu. Udało się również pojechać do 6 miast i zrealizować ponad sto wywiadów z kobietami z całej Polski.

Aktywistki, działaczki społeczne, naukowczynie, biznesmenki czy prawniczki były pytane o ich postawy, motywacje do działania, wybory i decyzje życiowe. Zebrane wywiady stanowią niezwykłe kompendium mądrości życiowej współczesnych sprawczych kobiet reprezentujących nie tylko różne dziedziny wiedzy i praktyki ale również różny wiek, orientację seksualną, wiarę czy poglądy.

Własnie ruszyła kampania crowfundingowa, która ma pomóc zebrać fundusze na kolejny etap realizacji projektu – postprodukcję, czyli montaż i udźwiękowienie wywiadów.

Kampania trwa jedynie do 31 maja, więc warto wesprzeć Entuzjastki już dziś! W ramach nagród za wsparcie można zostać producentką lub producentem jednego z odcinków konkretnego wywiadu z wybraną przez was bohaterką, jak również zakupić w formie pdf książkę w której znajdują się zdjęcia wszystkich Entuzjastek tegorocznej edycji (projekt e-booka: Katarzyna Pomieczyńska) , z inspirującymi cytatami z nagrania. Dodatkowo codziennie spływają wyjątkowe nagrody ufundowane przez poszczególne Entuzjastki, dlatego warto śledzić kampanie codziennie! Wesprzyj Entuzjastki kilkając TUTAJ.

Komentarze
Rate this post