Kobieta stworzyła antygrawitacyjne buty w których poczujecie się jakbyście „chodzili po Księżycu”

Przezroczyste buty z magnesami

Buty zostały zaprojektowane jako część eksperymentu mającego na celu stworzenie dla ludzi czegoś, co sprawi, że będą mogli poczuć się, jakby latali.

Yukako Hihara zaprojektowała parę butów, które wykorzystują odpychającą siłę magnesów, by stworzyć fizyczne poczucie chodzenia po Księżycu.

Chciałam uczynić niemożliwe, możliwym. Kiedy byłam dzieckiem marzyłam o lataniu jak Piotruś Pan, chodzeniu po chmurach, a nawet po księżycu – powiedziała Yukako.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Projektując buty Hihara wykorzystała magnesy i ich zdolności do przyciągania i odpychania. W bucie znajduje się zestaw magnesów z pasującymi biegunami, których siła odpychająca wytwarza opór, który można wyczuć na każdym kroku.

Korpus butów został wykonany z poliuretanu, który został ukształtowany w futurystyczny design. Buty nadal pozostają w stanie prototypu, a każdy wykorzystuje 4 płaskie magnesy w kształcie tarczy – dwa osadzone zostały w podeszwie buta, a pozostałe są wbudowane w wyjmowane wkładki.

Chcielibyście spróbować się w nich przejść?

yukako hihara anti gravity shoes magnets designboom 3 Kobieta stworzyła antygrawitacyjne buty w których poczujecie się jakbyście „chodzili po Księżycu”

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News