Kobieta, która co dwa tygodnie „zrzuca skóra”, została modelką, zmieniając swoją wadę w sztukę

Dwa zdjęcia ciemnoskórej dziewczyny

Na wiele rzeczy w naszym życiu nie mamy wpływu, ale zawsze możemy spróbować je przezwyciężać i nie pozwolić, by nas ograniczały.

Jeyza Gary jest żywym przykładem na to zdanie. Kobieta urodziła się z rzadką chorobą – rybią łuską blaszkowatą, która powoduje, że zrzuca skórę co dwa tygodnie. Dwa lata temu Jeyza została modelką, a jej zdjęcia znalazły się między innymi we włoskim wydaniu Vogue’a.

To rzadka choroba dotyka około jedną na 100 tysięcy osób. Jest spowodowana przez nieprawidłowy chromosom moich rodziców.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jak mówi kobieta, gdy tylko się urodziła, jej skóra była niezwykle napięta i błyszcząca. Nikt w szpitalu nie wiedział co się dzieje. Spędziła kilka miesięcy pod lampą na OIOM-ie. Gdy miała kilka miesięcy została zabrana przez babcię do lekarza domowego, który skierował ją do kogoś z Duke University, który dokonał ostatecznej diagnozy.

Po raz pierwszy zdała sobie sprawę, że jest inna od reszty, gdy zaczęła dorastać. Kiedy wychodziła gdzieś ze swoją rodziną, wszyscy się patrzyli. W obronie dziewczyny stawała zawsze jej mama: Ilu z was widziało jaszczurkę lub węża? Taka jest skóra Jeyzy. Co do 10-12 dni ją zrzuca. To nie jest zaraźliwe, jest taka jak wszyscy inni – mówiła mama.

Z chorobą przychodzi też wiele ograniczeń. Dziewczyna nie wydala potu, więc nie może być na zewnątrz, gdy jest gorąco. Przez cały czas musi chodzić z parasolką, wodą i wazeliną.

W końcu Jeyza uświadomiła sobie, że jej skóra jest sztuką. Są chwile, gdy jest jasna, pomarańczowa, jasnobrązowa. Potem przychodzą dni, gdy robi się czekoladowa. We wrześniu dziewczyna otrzymała wiadomość od We Speak Model Management, z zaproszeniem do Nowego Jorku. Podpisała kontrakt i tak została oficjalnie modelką, przemieniając swoją pozorną wadę w atut.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News