Kobietą być…na YouTubie

#1 Z komedią przez życie

Lisie Piekło to mistrzyni niezręczności. Bardzo mocno usiłuje poradzić sobie z trudnym okresem w życiu, potocznie zwanym dorosłością. Doradza jak m.in. jak pokonać kaca, spędzić samotnie walentynki czy wybrać się do galerii sztuki współczesnej. Format łudząco podobny do stylu amerykańskiej youtuberki Grace Helbig. Ale w końcu jak się inspirować, to najlepszymi.

 

#2 Żeńskie Abstrachuje

 

Kobieca odpowiedź na kanał tzw. Abstrachujów – tak mówią o sobie założycielki kanału – Karolina  i Natalia. Dziewczyny wzorowały się na kolegach tworząc nazwę (która również ma być, podobnie jak kanał vlogerów, grą słowną), wybierając tematykę oraz formaty dla swoich filmików. Jak wyszło, to już kwestia gustu.

 

#3 Ja gram, a Ty patrzysz

 

Dziewczyny też mogą grać w gry. Dowodzi tego między innymi Nieetyczna. Gamerka i raperka, lat 18, której kanał utrzymany jest w estetyce anime, tworzonego pod wpływem halucynacji po LSD. Jak sama o sobie pisze: jest kreatywną, wrażliwą indywidualistką, która nie boi się publicznie wyrażać swojej opinii. A więc typową nastolatką.

 

#4 Vlogerka modowa

 

Radzka, czyli Magdalena Kanoniak, z szybkością karabinu maszynowego doradzi co założyć, co jest trendy, a także jak dobrać ubranie do… wieszaka. Ostatnio wydała książkę o osobliwym tytule – „Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!” – co niezawodnie pokazuje, że i na naszym polskim poletku youtuberzy powoli wychodzą z Internetu w świat.

 

tekst | Magdalena Sobolska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News