„Kobiece sprawy”: wyjątkowy kalendarz artystyczny z #girlpower

Kobiece Sprawy - Kalendarz Artystyczny Gedeon Richter_okladka

Bycie kobietą w dzisiejszych czasach to duże wyzwanie. Poddane sprzecznym oczekiwaniom współczesne kobiety próbują pogodzić wiele różnych ról społecznych i w każdej z nich dać z siebie sto procent. To właśnie im i ich sprawom Gedeon Richter poświęca najnowszą edycję kalendarza artystycznego zatytułowanego „Kobiece sprawy”. Za koncepcję kreatywną projektu odpowiada jak co roku uznany polski artysta – Andrzej Pągowski.

W polskiej debacie publicznej nie cichnie temat kobiet, ich praw, potrzeb oraz ról. Społeczna presja, pełna nadmiaru oczekiwań, sprawia, że kobiety coraz częściej się buntują. Chcą mieć możliwość swobodnego kształtowania swojego życia, bez konieczności narażania się na złośliwe komentarze czy pseudotroskliwe pytania. Kobiety chcą mieć możliwość wyboru własnej ścieżki życiowej i decydowania o niej bez wyrzutów sumienia. Dlatego też powstaje coraz więcej projektów, które opowiadają o współczesnej kobiecie i dylematach, które przed nią stoją.

Kobiece sprawy to 7. edycja kalendarza, przygotowywanego przez Gedeon Richter, pod kierownictwem artystycznym Andrzeja Pągowskiego. Każdy z artystów zaangażowanych w projekt tegorocznego kalendarza na swoich plakatach ukazał różne sprawy kobiet. Autorzy tegorocznej edycji to uznani twórcy plakatów: Bartosz Kosowski, Mirosław Adamczyk, Patryk Mogilnicki, Tomasz Bogusławski, Andrzej Pągowski, Ola Niepsuj, Ryszard Kaja, Jan Bajtlik, Dawid Ryski, Maja Wolna, Mieczysław Wasilewski oraz Wiktor Sadowski.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Jak tłumaczy Andrzej Pągowski, Kalendarz Gedeon Richter jest wyjątkowym nośnikiem przekazu społecznego, poruszającego temat kobiet w dzisiejszym świecie. – Na kartach kalendarza zobrazowaliśmy codzienne życie współczesnych kobiet. Odpowiedzialność, jaka spoczywa na ich barkach za najbliższych, ich zdrowie i szczęście, ponieważ to wciąż one czują się zobligowane do zapewnienia harmonii w rodzinie – mówi artysta. – Na plakatach zilustrowaliśmy także dążenia kobiet do zachowania własnej wrażliwości i empatyczności przy jednoczesnym emanowaniu siłą i zdolnościami przywódczymi, zarówno w życiu zawodowym, jak i domowym. To fascynujące, jak wiele jest spraw i ról, które współczesne kobiety muszą zgrać każdego dnia.

Wernisaż kalendarza „Kobiece sprawy” jest planowany na początku lutego.

Kobiece Sprawy - Kalendarz Artystyczny Gedeon Richter_okladka

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News