Klocki w roli głównej. 5 filmów LEGO, które można obejrzeć bez względu na wiek

Bohaterowie z filmu LEGO

Kto powiedział, że klocki LEGO są tylko dla dzieci? Niech pierwszy rzuci klockiem ten, kto nie bawił się LEGO w dzieciństwie i nadal nie odczuwa do nich sentymentu!

Społeczeństwo jednak bywa okrutne i mówi nam, że osiągając pewien wiek, do klocków wracać nie można. My dzisiaj stawiamy opór tej teorii, prezentując Wam drugą stronę medalu — czyli filmy LEGO, które powinniście obejrzeć!

Czytaj również: 40-lecie minifigurek LEGO: jak zmieniały się na przestrzeni lat?

1. LEGO Batman: Film

Produkcja zadebiutowała w polskich kinach w lutym 2017 roku. Pozycja obowiązkowa dla fanów uniwersum DC, ale też tych, którzy może dopiero rozpoczynają swoją przygodę z superbohaterami. W końcu nigdy nie jest za późno, racja? Batman z LEGO w swoim pełnometrażowym filmie to wielkoekranowa przygoda przepełniona sarkazmem, ukrytymi żartami — z pewnością nie tylko dla najmłodszych.

2. LEGO Brickumentary

Film dokumentalny o fenomenie LEGO na przestrzeni lat. Światowa premiera odbyła się w 2015 roku i jest to film zdecydowanie dla tych, którzy chcą poczuć nutkę nostalgii, a dodatkowo poznać LEGO zza kulis.

3. LEGO NINJAGO: FILM

Kolejna pełnometrażowa pozycja w klockowym świecie lego. Film pojawił się w polskich kinach w 2017 roku i opowiada o grupie niezdyscyplinowanych, współczesnych wojowników ninja, którzy muszą stawić czoło złemu lordowi.

4. LEGO PRZYGODA

Film LEGO PRZYGODA był pierwszym pełnometrażowym filmem kinowym od LEGO w wersji 3D, łączącym wielu bohaterów ze świata postaci LEGO. Zobaczycie tu między innymi Batmana oraz inne znajome klockowe twarze. Opowiedziana jest w nim historia Emmeta, przeciętnej figurki LEGO, który zostaje uznany za wybrańca, który ma uratować świat. Patrząc na liczbę ocen wśród naszych znajomych, film zdecydowanie podbił serca grupy wiekowej 20+.

5. LEGO PRZYGODA 2

Świeżynka na polskich ekranach — film miał swoją premierę 8 lutego 2019 i jest to, jak nazwa wskazuje — druga część filmu w 2014 roku. Pięć lat od czasu, gdy… życie było czadowe (Ci, którzy oglądali pierwszą część zrozumieją to zdanie). Teraz, znani już bohaterowie stają w obliczu nowego zagrożenia — najeźdźców LEGO DUPLO. A dodatkowo — jeśli film Wam się spodoba, LEGO przygotowało mnóstwo zestawów klocków opartych na LEGO PRZYGODA 2, dzięki którym na nowo przeniesiecie się do czasów dzieciństwa. Możecie je zobaczyć tutaj.

Komentarze