Klocki w roli głównej. 5 filmów LEGO, które można obejrzeć bez względu na wiek

Bohaterowie z filmu LEGO

Kto powiedział, że klocki LEGO są tylko dla dzieci? Niech pierwszy rzuci klockiem ten, kto nie bawił się LEGO w dzieciństwie i nadal nie odczuwa do nich sentymentu!

Społeczeństwo jednak bywa okrutne i mówi nam, że osiągając pewien wiek, do klocków wracać nie można. My dzisiaj stawiamy opór tej teorii, prezentując Wam drugą stronę medalu — czyli filmy LEGO, które powinniście obejrzeć!

Czytaj również: 40-lecie minifigurek LEGO: jak zmieniały się na przestrzeni lat?

1. LEGO Batman: Film

Produkcja zadebiutowała w polskich kinach w lutym 2017 roku. Pozycja obowiązkowa dla fanów uniwersum DC, ale też tych, którzy może dopiero rozpoczynają swoją przygodę z superbohaterami. W końcu nigdy nie jest za późno, racja? Batman z LEGO w swoim pełnometrażowym filmie to wielkoekranowa przygoda przepełniona sarkazmem, ukrytymi żartami — z pewnością nie tylko dla najmłodszych.

2. LEGO Brickumentary

Film dokumentalny o fenomenie LEGO na przestrzeni lat. Światowa premiera odbyła się w 2015 roku i jest to film zdecydowanie dla tych, którzy chcą poczuć nutkę nostalgii, a dodatkowo poznać LEGO zza kulis.

3. LEGO NINJAGO: FILM

Kolejna pełnometrażowa pozycja w klockowym świecie lego. Film pojawił się w polskich kinach w 2017 roku i opowiada o grupie niezdyscyplinowanych, współczesnych wojowników ninja, którzy muszą stawić czoło złemu lordowi.

4. LEGO PRZYGODA

Film LEGO PRZYGODA był pierwszym pełnometrażowym filmem kinowym od LEGO w wersji 3D, łączącym wielu bohaterów ze świata postaci LEGO. Zobaczycie tu między innymi Batmana oraz inne znajome klockowe twarze. Opowiedziana jest w nim historia Emmeta, przeciętnej figurki LEGO, który zostaje uznany za wybrańca, który ma uratować świat. Patrząc na liczbę ocen wśród naszych znajomych, film zdecydowanie podbił serca grupy wiekowej 20+.

5. LEGO PRZYGODA 2

Świeżynka na polskich ekranach — film miał swoją premierę 8 lutego 2019 i jest to, jak nazwa wskazuje — druga część filmu w 2014 roku. Pięć lat od czasu, gdy… życie było czadowe (Ci, którzy oglądali pierwszą część zrozumieją to zdanie). Teraz, znani już bohaterowie stają w obliczu nowego zagrożenia — najeźdźców LEGO DUPLO. A dodatkowo — jeśli film Wam się spodoba, LEGO przygotowało mnóstwo zestawów klocków opartych na LEGO PRZYGODA 2, dzięki którym na nowo przeniesiecie się do czasów dzieciństwa. Możecie je zobaczyć tutaj.

Rate this post