Klaus Schulze. Nowy album „Deus Arrakis” w 2022 roku

Jeżeli można o kimś powiedzieć, że jest legendą gatunku, to jest to Klaus Schulze. Nazywany „ojcem chrzestnym techno” czy “mistrzem syntezatora Moog”, dla nas jest jedną z najciekawszych postaci całego nurtu muzyki elektronicznej. Tworzy od 50 lat! Wielowarstwowość i bogactwo jego kompozycji zaskakuje przy każdym odsłuchu również dzisiaj gdy możliwości techniczne są niewyobrażalnie większe niż w czasach gdy powstawały.

74-letni kompozytor, muzyk i producent Klaus Schulze, który urodził się w Berlinie i od dawna cieszy się życiem na wsi w północnych Niemczech, znany jest na całym świecie jako pionier muzyki elektronicznej i mistrz syntezatora Moog. Ukształtował „szkołę berlińską”, a jego twórczość była inspiracją dla różnych stylów w muzyce elektronicznej. „Ojciec chrzestny Techno”, jak jest czule nazywany przez niektórych znanych na całym świecie DJ-ów i remikserów, gra swoje legendarne sekwencje i tworzy tę wyjątkową atmosferę od ponad 50 lat.

Pierwszy utwór z płyty – Osiris

Klaus Schulze i wytwórnia SPV zapowiedzieli kontynuację współpracy. Nowy album legendy elektroniki zatytułowany będzie „Deus Arrakis” i ukaże się jeszcze w tym roku. Tutaj album Another Green Mile z 2002 roku:

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 

Frank Uhle, dyrektor zarządzający SPV, dodaje: Klaus Schulze to nie tylko wyjątkowy artysta, który wciąż nas zaskakuje, ale także wieloletni partner i przyjaciel SPV. Jestem niezmiernie zadowolony ze współpracy nad nowym albumem „Deus Arrakis” oraz zaufania Klausa i jego zespołu, które przyjmujemy z szacunkiem i dumą.

„Musique Planante” to francuskie określenie jego wyjątkowych dzieł. Muzyczną karierę rozpoczął w zespołach Tangerine Dream i Ash Ra Tempel, po czym wydał ponad 50 solowych albumów, od „Irrlicht”, „Mirage”, „X” i „Dune” po „Farscape”, „Kontinuum”, „ Silhouettes”. Nagrywał pod pseudonimem „Richard Wahnfried” i w różnych kolaboracjach z takimi wielkimi artystami, jak Arthur Brown, Michael Shrieve, Rainer Bloss, Lisa Gerrard czy ostatnio Hans Zimmer. Klaus Schulze zawsze pozostawał wierny swojemu niepowtarzalnemu stylowi, będąc jednocześnie otwartym na innowacje i eksperymenty.

Zobacz też: OFF Festival – Artur Rojek ujawnia line-up w psychodelicznym spocie Przybywajcie!

OFF Festival – Artur Rojek ujawnia line-up w psychodelicznym spocie Przybywajcie!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News