Klasyczne postacie Disney’a w kontrowersyjnej odsłonie

Rysunek przedstawiający parę całujących sie mężczyzn z dzieckiem na ręku

Gdy myślicie o Disney’u, przychodzą Wam do głowy wszystkie piękne animacje, wzruszające sceny i szczęśliwe zakończenia. Meksykański artysta wizualny, José Rodolfo Loaiza Ontiveros spojrzał na postacie Disney’a z bardziej współczesnej perspektywy.

José specjalizuje się głównie w popkulturze, stąd też pomysł, aby ukazać znane nam z animacji postacie w zupełnie nowym świetle. Jak wygląda disney’owska utrata niewinności?

Tworząc dość kontrowersyjne ilustracje, Rodolfo chciał skupić się na sytuacji, co by było, gdyby klasyczne postacie były z krwi i kości i musiały się mierzyć ze światem sławy, alkoholu, narkotyków.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zobacz także: Cards Against Humanity wydadzą talię kart z postaciami Disney’a?

Cruella De Mon i Maleficient wciągające kokainę Rysunek przedstawiający kota trzymającego w pysku martwą mysz Rysunek przedstawia parę mężczyzn biorących slub przed papieżem Postacie z Kubusia Puchatka i Krzyś trzymany przez klauna Dziewczynka w niebieskiej sukience, obok niej mała wróżka z pędzlem Rudowłosa dziewczyna w sukni ślubnej z pistoletem w ustach Dziewczyna w żółtej sukience nad muszlą klozetą z palcami w ustach Mężczyzna przymierza drugiemu mężczyźnie but Trzy księżniczki Disney'a i Frida Kahlo siedzą i piją Książe Disney'a, któremu ręka robi botoks Pijana Królewna Śnieżka na środku lasu

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News