Kiszkiloszki: sztuka podszyta czarnym humorem

Animacja z kobietą trzymającą mikrofon

Kiszkiloski” czyli połączenie sztuki i czarnego humoru podbija cały internet. Kajetan Obarski tworzy animacje, wykorzystując przy tym klasyczne dzieła malarskie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że potrafią one rozbawić do łez.  

Kajetan Obarski to artysta polskiego pochodzenia, który poza tworzeniem gifów zajmuje się między innymi prowadzeniem portalu Obszary.com. Za sprawą projektu o nazwie „Kiszkiloszki” jest o nim głośno w mediach na całym świecie. Jego strona na Facebooku liczy obecnie ponad 100 tysięcy fanów. Swoje gify publikuje także na Instagramie. Stworzenie jednej animacji zajmuje Kajetanowi od 5 do 10 godzin. Poniżej zobaczycie wybrane prace artysty.

Animacja przedstawijąca smartfon z ocenzurowaną treścią Animacja przedstawiająca napis wykonany kaligrafią i palec Animacja przedstawiająca obraz z kamienicą i błękitnym niebem i przemieszczającą się postacią Animacja przedstawiająca gazetkę z supermarketu i palec kościotrupa Animacja przedstawiająca surrealistyczny obraz Animacja przedstawiająca klasyczny obraz z kobietą trzymającą na kolanach dziecko Animacja przedstawijąca klasyczny obraz z kobietą mieszającą łyżką w garnku

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Tekst: Magdalena Paszt 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News