Kilka powodów, dla których powinniście się wybrać na koncert Bovskiej. Rusza druga tura trasy „Kęsy”

Dziewczyna w różowym swetrze stojąca przy balustradzie na ganku

Album Kęsy ujrzał światło dzienne w październiku 2018. Chwilę po tym artystka wyruszyła w pierwszą część ogólnopolskiej trasy koncertowej, zaś teraz przed nami druga część koncertów, które odbędą się między 14 a 30 marca w 6 polskich miastach.

Zadebiutowała w 2016 roku i można śmiało powiedzieć, że był to jeden z najważniejszych debiutów tamtego roku. Kto chociaż raz nie nucił pod nosem Kaktusa, ten prawdopodobnie ostatnich kilka lat spędził bez dostępu do internetu. Debiutancki album o tym samym tytule został wyprzedany w dwa dni, a artystka została nominowana do Fryderyków. Sam singiel Kaktus został przesłuchany na YouTube ponad 20 milionów razy i stał się motywem przewodnim czołówki do serialu TVN Druga Szansa.

Bovska ma za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju — m.in. Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu czy Green Olsztyn Festival.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Druga płyta artystki zatytułowana Pysk została nominowana do Fryderyków w kategorii Album Roku Elektronika. Bovska to artystka kompletna, a towarzysząca jej oprawa wizualna dopracowana jest do granic możliwości: od konceptualnego wydawnictwa, poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty.

Najnowszy materiał zatytułowany Kęsy to płyta wypełniona elektroniką w nietradycyjnym tego słowa znaczeniu. Refreny są proste i chwytliwe, a beaty mocne, ale też bardzo taneczne. Ten album pulsuje energią i elektryzuje. Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Jan Smoczyński, który wraz z Bovską stworzył muzykę. Teksty, jak zawsze, napisała sama Bovska. Także Bovska zaprojektowała płytę, zaś okładka powstała we współpracy z Pawłem Nolbertem i fotografem Łukaszem Murgrabia.

Harmonogram trasy:

14.03.2019 – Blue Note Poznań, Poznań
15.03.2019 – Teatr Variete Muza, Koszalin
21.03.2019 – Królestwo, Katowice
22.03.2019 – Dom Kultury, Lublin
23.03.2019 – SODA Underground Stage, Łódź
30.03.2019 – Klub Gwint, Białystok

Bilety dostępne na www.followthestep.com, w bileteriach: Biletomat.pl — bilety online, Eventim.pl, ebilet.pl, Going. i Ticketmaster Polska oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.

Czytaj również:
Industrialne inspiracje: Bovska w Barcelonie
Muzyczne „Kęsy”, czyli 10 kawałków, które inspirują Bovską
24 pytania do Bovskiej: czy ukąsi was odpowiedziami?

Plakat promujący trasę Bovskej

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News