Kilka niezawodnych sposobów na tani i sprawny remont

Kiedy remont okazuje się koniecznością, pierwszym krokiem powinno być stworzenie planu. Jeśli dobrze przemyślisz i zaplanujesz wszystkie potrzebne prace, proces nie pochłonie zbyt wiele czasu i pieniędzy. W tym artykule znajdziesz kilka niezawodnych sposobów, dzięki którym odnowisz swoje mieszkanie szybko, a także stosunkowo niewielkim kosztem.

Zaplanuj pracę i określ, co wymaga odświeżenia

Zastanów się, co wymaga odnowy. Zrób kosztorys prac – w sieci znajdziesz specjalne kalkulatory, które Ci w tym pomogą. Gdy otrzymasz ostateczną kwotę, pamiętaj, że zazwyczaj finalne koszty i tak są wyższe, niż te zakładane na samym początku. Dlatego najlepiej przygotuj sobie awaryjne środki finansowe. Mogą okazać się niezbędne, jeżeli nie chcesz, aby cokolwiek wymknęło się spod Twojej kontroli. Kieruj się rozsądkiem i na wszelki wypadek załóż, że koszt remontu będzie nieco wyższy niż przewidywany.

Szukaj oszczędności w różnych miejscach

Sposobów na obniżenie wydatków na remont jest naprawdę wiele. Wśród nich polecamy szczególnie:

  • Samodzielne przygotowanie mieszkania do remontu – czyli demontaż sanitariatów, oświetlenia, rozłożenie folii, taśmowanie. Gdy zrobisz to sam, z wyceny ekipy remontowej znikną koszty czynności przygotowawczych. 
  • Wybór tańszych materiałów, ale tylko wtedy, kiedy jest to możliwe – niektóre materiały budowlane i wykończeniowe można kupić taniej.

Zrób to sam lub zainwestuj w dobrą ekipę

Jeżeli masz czas, umiejętności manualne i cierpliwość do wykonywania prac remontowych, zajmij się tym samodzielnie. Pamiętaj też, że możesz samodzielnie wykonać łatwiejsze prace, np. malowanie ścian i sufitów – zwłaszcza kiedy chodzi jedynie o ich odświeżenie. Twoje wydatki ograniczą się wtedy do zakupu farby, materiałów ochronnych oraz preparatu gruntującego.

Inną w miarę łatwą czynnością jest układanie paneli. W sieci znajdziesz masę poradników na ten temat. Oczywiście gdy coś znacząco wykracza poza Twoje umiejętności i możliwości (np. czasowe), lepiej skorzystać z pomocy fachowców. Zastanów się, czy faktycznie dasz sobie radę. Jeżeli nigdy czegoś nie robiłeś, możesz mieć problem np. z idealnym pomalowaniem ściany. Rozwiązaniem może być pomoc doświadczonego znajomego.

Jeśli chcesz uniknąć problemów i nadpłacania, wybierz sprawdzoną, polecaną ekipę remontową. Strzeż się zbyt tanich ofert – niska cena często wiąże się z niskim poziomem usług. 

Wybierz meble z szybką dostawą

Kolejną kwestią, która pomoże Ci przeprowadzić tani i szybki remont, jest wybór odpowiednich mebli. Sprawdź, które elementy wyposażenia Twojego domu wymagają wymiany na nowe, a które z nich nadają się do podreperowania lub odnowienia. Decydując się na meble z szybką dostawą, np. w sklepie MKS MEBLE, zamówienie dotrze do Ciebie już w ciągu 10 dni. W ofercie sklepu znajdują się wysokiej jakości szafy, garderoby, komody i szafki RTV, łóżka i materace i meble łazienkowe, które mogą zostać wysłane do Ciebie ekspresowo. Co więcej, wiele produktów z kategorii z szybką dostawą dostępnych jest w zdecydowanie niższej cenie – promocje sięgają do 30%.

Rate this post