Kendrick Lamar dla Reeboka

Znany raper Kendrick Lamar, wychowany w mieście Compton, słynącym z gwałtownych starć tamtejszych gangów, postanowił, poprzez współpracę z Reebokiem, rozpocząć akcję przeciwko przemocy.

Crips i Bloods to dwa rywalizujące ze sobą gangi z Los Angeles. Początek ich konfliktu sięga lat 70. i wraz z kolejnymi dekadami spór ten nasilał się. Obie grupy przyjęły charakterystyczne dla siebie barwy: u Cripsów jest nim kolor niebieski, u Bloodsów czerwony. Z tymi grupami utożsamia się wielu amerykańskich raperów, takich jak Snoop Dogg czy Lil Wayne.

Kendrick Lamar x Ventilator 2

Kendrick Lamar jest jednak przeciwny ulicznej przemocy, a zwłaszcza łączeniu jej z muzyką. Manifestował to wcześniej poprzez swoją twórczość, a teraz poszerza tę aktywność o modne wśród amerykańskiej młodzieży sportowe buty. Jego nowa linia obuwia charakteryzuje się prostotą, a jej najważniejszymi znakami rozpoznawczym są wyrazy: „BLUE” na lewym bucie, „RED” na prawym oraz naszyte pod językami słowo „NEUTRAL”.

Wszystko to ma symbolizować neutralność i sprzeciw wobec utożsamiania się z którymkolwiek z kalifornijskich gangów. Jak widać, walka z przestępczością i brutalnością życia przybiera różne formy i nawet najnowsza kampania Reeboka może mieć pozytywny wpływ na młodych Amerykanów. Działalność rapera już wcześniej została doceniona przez władze stanu Kalifornia – tamtejszy senat uhonorował go tytułem „Generational Icon”.

Kendrick Lamar x Ventilator 3

Buty z sygnaturą Kendricka Lamara i jego wytwórni płytowej Top Dawg Entertainment mają ukazać się w sklepach w Stanach Zjednoczonych już 18 lipca.

 

tekst | Zuzanna Tomaszewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News