Kebab i horoskop

 

kebs

Czeski humor połączony ze skandynawskim klimatem w polskim wydaniu. Groteskowo-mroczna komedia jednego z najbardziej obiecujących reżyserów młodego pokolenia Grzegorza Jaroszuka już niedługo zawita do polskich kin.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Kilku nieporadnych pracowników bankrutującego sklepu z dywanami próbuje nieudolnie walczyć z przeciwnościami losu. Oczywiście sami z siebie nie podjęliby się takiego morderczego wysiłku. Nastąpiło to za namową dwóch „speców od marketingu” o uroczych ksywach Kebab (Bartłomiej Topa) i Horoskop (Piotr Żurawski), którzy zostali zatrudnieni przez Szefa sklepu (Andrzej Zieliński), by ratować upadający biznes. Nareszcie w tym zapomnianym przez resztę świata miejscu zaczęło się coś dziać. Pracownicy sklepu, czyli: nieśmiała Stażystka (Justyna Wasilewska), dzieląca mieszkanie z neurotyczną matką (Dorota Kolak), poszukująca miłości w internecie Kasjerka (Barbara Kurzaj), zgryźliwy sprzątacz Kortazar (Janusz Michałowski) i Dawny Kibic (Tomasz Schuchardt) biorą sprawy w swoje ręce. Prowadzi to do wielu serii śmiesznych i zaskakujących sytuacji. „Kebab i Horoskop” prezentuje absurd w najlepszym wydaniu. Potrzeba przejęcia kontroli nad własnym losem w zestawieniu z kompletnym brakiem skuteczności są źródłem genialnego, wisielczego humoru, który czyni z filmu najbardziej interesującą komedię spod znaku „pure non sense” ostatnich lat.

Reżyserem filmu jest Grzegorz Jaroszuk – absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. W 2011 zrealizował „Opowieści z chłodni”, krótkometrażowy film z udziałem m.in. Piotra Żurawskiego i Justyny Wasilewskiej, który był również jego filmem dyplomowym. „Opowieści z chłodni” wyraźnie pokazały autorski styl tego młodego reżysera, a sam film otrzymał liczne nagrody i nominacje na festiwalach na całym świecie, m.in. Pianifica Prizena na 64. MFF w Locarno, nagrodę jury na AFI FEST w Los Angeles oraz nominację do EFA. Film był również pokazywany na festiwalach w Sundance, Monachium, Warszawie, Krakowie, Leuven, St. Petersburgu i innych. Jaroszuk współpracował na planach filmowych z takimi reżyserami, jak m.in. Katarzyna Rosłaniec, Jan Jakub Kolski czy Małgorzata Szumowska. Od 2012 roku jest członkiem European Film Academy, a „Kebab i Horoskop” jest jego pełnometrażowym debiutem fabularnym.

 

Więcej o filmie na www.kebabihoroskop.pl

Na polskie ekrany film wchodzi już 13 lutego.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News