Każdy uczeń na Filipinach, by ukończyć szkołę, musi posadzić 10 drzew. Zaowocuje to 525 milionami drzew w jednym pokoleniu

Dzieci sadzące drzewa

Coraz młodsze pokolenia zaczynają martwić się o przyszłość naszej planety. Istnieje ogromna potrzeba zmian, dlatego na całym świecie pojawiają się coraz to nowsze inicjatywy.

15 maja Kongres na Filipinach uchwalił ustawę, która wymaga od uczniów posadzenia 10 drzew, jeśli chcą ukończyć szkołę. Pomysłodawcą inicjatywy jest kongresmen Gary Alejano.

Nowe prawo obejmuje wszystkich uczniów od szkoły podstawowej, przez średnią, po studia. Głównym celem tego działania jest promowanie odpowiedzialności międzypokoleniowej oraz ochrony środowiska. Gary Alejano dodał, że nawet jeśli tylko 10% drzew przetrwa, to w skali pokoleniowej, Filipiny powinny zyskać aż 525 milionów drzew.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nową ustawę obowiązującą na Filipinach możecie przeczytać tutaj. Chcielibyście taką inicjatywę również w Polsce? Piszcie!

 Mężczyzna sadzący drzewo Dwie dziewczyny sadzące drzewa Młodzież na uroczystości ukończenia szkoły

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News