Katarzyna Rosłaniec – Polka na MFF Toronto 2022

Katarzyna Rosłaniec - Polka na MFF Toronto 2022-hiro.pl

Katarzyna Rosłaniec, reżyserka Galerianek, powraca z nowym filmem – ,,Jezioro Słone”. Wystąpi z nim na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Toronto 2022 w sekcji Industry Selects. Jezioro Słone jest czwartym filmem pełnometrażowym młodej polskiej scenarzystki i reżyserki, która zdobyła Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale 2013 za film Baby Blues. 

Katarzyna Rosłaniec i jej Słone Jezioro

Jak informuje Mañana, Jezioro Słone to historia 64-letniej Heleny, która przez całe życie była wierna swojemu mężowi, kochała go, ufała mu i miała wytrwać w przysiędze małżeńskiej aż do śmierci. Paweł zapewnił jej erotyczne spełnienie i finansowe bezpieczeństwo. Mają troje pięknych dzieci.

Dlaczego więc Helena chce go teraz zdradzić? Żeby wyrwać się spod jego dominacji? A może pragnie posmakować innego mężczyzny, tak jak inni chcą spróbować narkotyków? Kiedy Paweł ją oszukuje, a na horyzoncie pojawia się kariera w modelingu, Helena po raz pierwszy przejmuje kontrolę nad swoim życiem. 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W rolach głównych zobaczymy Katarzynę Butowtt i Krzysztofa Stelmaszyka, a także Dorotę Kolak, Judytę Paradzińską, Jacka Poniedziałka, Adama Ferencego i Dagmarę Krasowską. Natomiast autorką zdjęć jest Virginie Surdej SBC, a muzykę napisał i zaaranżował Cezary Duchnowski.

“Jesteśmy zachwyceni, że możemy zaprezentować te inspirowane przez reżyserów i angażujące publiczność tytuły sprzedażowe z całego świata międzynarodowym nabywcom, którzy polegają na naszym festiwalu, aby wzmocnić swój nadchodzący slate filmowy” – dodał Geoff Macnaughton, Senior Director, Industry and Theatrical.

Za produkcję filmu odpowiada Mañana w koprodukcji ze szwedzkim Common Ground Pictures. Konsultantem scenariusza „Jeziora Słonego” był David Howard z University of South California w Los Angeles. Premiera w polskich kinach planowana jest na wiosnę 2023 roku.

Zobacz też: 4 książkowe inspiracje filmów, które nakręcił David Lynch

4 książkowe inspiracje filmów, które nakręcił David Lynch

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News