Kaszkiet – męskie i eleganckie nakrycie głowy

mężczyzna z kaszkietem

Kaszkiet to rodzaj nakrycia głowy, który wielu z nas kojarzy się z początkiem XX wieku. Mężczyzn noszących kaszkiety możemy często obserwować na ekranach telewizora – podczas seansów filmów gangsterskich. To skojarzenie utrwaliło się na tyle mocno, że panowie sięgający po kaszkiety pragną właśnie za ich pomocą dodać swojemu wyglądowi „męskości”. Na tle innych czapek, kaszkiet wydaje się nakryciem głowy idealnie spełniającym tę funkcję. Poniżej przedstawiamy kilka porad skierowanych do osób rozważających możliwość zakupu kaszkietu.

Kaszkiet – na lato i na zimę

Kaszkiety to nakrycia głowy o stosunkowo podobnej konstrukcji. Składają się na nią daszek, okrągłe denko oraz niekiedy znajdująca się na szczycie czapki antenka. Denko może występować w dwóch wersjach – płaskim lub wypukłym. Poszczególne modele kaszkietów mogą być także wyposażone w dodatkowo elementy – takie jak na przykład nauszniki lub patka, zabezpieczająca nasz kark i szyję przed zimnymi podmuchami.

Kaszkiety można nosić przez cały rok. Dobrze sprawdzają się zarówno zimą, jak i latem. W okresie niskich temperatur, kaszkiet izoluje czubek naszej głowy od środowiska zewnętrznego i nieprzychylnych warunków atmosferycznych. Jak dobrze wiemy, to właśnie przez skórę głowy tracimy większość ciepła zmagazynowanego w naszym organizmie.

Latem natomiast, kaszkiet zapewnia ochronę włosów przed nadmiarem słońca oraz pomaga w wentylacji powierzchni głowy.

Kaszkiety a względy estetyczne

Kaszkiety to niezwykle atrakcyjne wizualnie nakrycia głowy. Nie tylko dodają męskości i elegancji noszącym je panom, ale również dobrze wkomponowują się w pozostałą część ubioru. Większość dostępnych kaszkietów prezentuje stonowane barwy, które możemy łączyć z naszymi codziennymi stylizacjami. Do najczęściej spotykanych kolorów należą beżowy, brązowy oraz szary, a także kultowe motywy graficzne – kratka lub paski.  

Szczególnie chętnie nosimy kaszkiety w połączeniu z ubraniami w stylu półformalnym lub pół-eleganckim. Kaszkiety dobrze pasują do koszul, kamizelek, marynarek, płaszczy oraz kurtek stylizowanych na marynarki. Ponadto, kaszkiety świetnie sprawdzają się z różnego typu t-shirtami. Szczególnie dobrze z tymi wyposażonymi w kołnierz – na przykład koszulkami polo. Jeśli chodzi o motywy graficzne – polecamy łączyć kaszkiet z bluzkami w paski, kratkę lub motywami marynistycznymi.

Obuwie dedykowane do kaszkietów to przede wszystkim mokasyny, buty na lekkim obcasie lub obuwie eleganckie. W okresie letnim – kaszkiety dobrze pasują do sandałów oraz innych butów odsłaniających powierzchnię stopy.

Poszukując dodatków do czapek typu kaszkiet, polecamy sięgnąć po zegarki ze skórzanym paskiem lub metalową bransoletą. Warto wybrać zegarki o dużej, okrągłej busoli, wykonane w jasnych odcieniach brązu.

Ponadto, do kaszkietu dobrze będzie pasować torba na ramię, chlebak lub duża męska kopertówka. Osobom noszącym na co dzień plecak polecamy łączyć kaszkiet z modelami o nieskomplikowanym kroju i prostym fasonie. Torby typu „worek na pantofle” oraz plecaki na laptopa sprawdzą się idealnie.

Rate this post