Karolina Fafińska: Wolność poszukiwań, poszukiwanie wolności

Dwie dziewczyny stojące blisko siebie

Cykl wolność poszukiwań, poszukiwanie wolności jest serią zdjęć, która podejmuje temat poznawania samego siebie, wyzwalania się z ziemskich, materialnych ograniczeń i szukania wewnętrznego spokoju.

Jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? – Eric Fromm, Mieć czy Być

Poprzez ten cykl, fotografka Karolina Fafińska nawołuje ludzi do poszukiwań. Nie bójmy się kochać, okazywać uczuć, znajdźmy chwilę na zanurzenie się we własne myśli.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jedno ze zdjęć powstało poprzez inspiracje hinduskim drzewem z odwróconymi korzeniami, który symbolizuje święte pochodzenie człowieka. Korzeń, który zwraca się ku niebu po potrzebne mu do życia składniki ma odzwierciedlać nasze potrzeby duchowe, które powinny być zaspokajane i dawać nam siły do życia.

projkonpub Karolina Fafińska: Wolność poszukiwań, poszukiwanie wolności

Chciałem się nauczyć, czym jest ja i jaki jest jego sens. Chciałem się uwolnić od tego ja, chciałem je pokonać. Ale nie mogłem go pokonać, mogło mi się tylko wydawać, mogłem tylko od niego uciekać, chować się przed nim. Zaiste, nic na świecie nie zaprzątało mojej myśli tak bardzo, jak moje własne ja, ta zagadka, że żyję, że jestem osobnym bytem, oddzielnym od wszystkich innych (…). A o niczym na świecie nie wiem tak mało, jak o samym sobie! (…) Jeżeli nic o sobie nie wiem, (…) to bierze się to z jednej, jedynej przyczyny: bałem się siebie, uciekałem od siebie! – Hermann Hesse, Siddhartha

Zdjęcia: Karolina Fafińska
Modelki: Natalia Klimza, Anna Zalaszewska

3/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News