Karol Banach stworzył niecodzienny mural

Artysta maluje mural klęcząc

W zeszły weekend Karol Banach został zaproszony przez Idea Bank to stworzenia wyjątkowego muralu w ich przestrzeni co-workingowej Idea Hub. Tak powstał projekt, który w oryginalny sposób odnosi się do kreatywnego prowadzenia biznesu. 

Idea Hub to miejsce, w którym rozwijający się przedsiębiorcy mogą pracować czy umawiać się na biznesowe spotkania. Karol Banach to z kolei artysta, o którym zwykło się mówić “młody, zdolny, dobrze zapowiadający się”. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jest na początku swojej drogi i konsekwentnie szuka własnego stylu, choć jego prace zaczynają być coraz bardziej rozpoznawalne.

Artysta jest dwukrotnym laureatem Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Wśród swoich wyróżnień ma m.in. „Projekt Roku” organizowany przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, „Book of the Year 2015” organizowany przez polską sekcję IBBY (International Board on Books for Young Peopl), KTR i nagrodę 3×3. Banach ma już na swoim koncie współpracę z takimi magazynami jak “KUKBUK”, “Wysokie Obcasy”, “Newsweek”, “Chimera” czy “Twój Styl”. Jego twórczość znalazła się także na łamach czasopism “The Foreign Policy”, “The Washington Post”, “The Debrief” oraz “The New Republic”.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Artysta kończy swoje dzieło stojąc na drabinie i malując mural

Mural, stworzony przez Karola Banacha, to nie tylko ozdoba jednej ze ścian, ale przede wszystkim naszprycowana znaczeniem inspiracja dla przebywających tam osób. Jak mówi sam autor: Jest to zwariowany świat, w którym piesek programista rozgryza kolejny problem, a pan żarówa rozświetla różne idee. Chciałem w tym projekcie pokazać, że praca może być przyjemnością, a w kreatywnym miejscu, jakim jest Idea Hub można naprawdę popłynąć i odważyć się na nowe kroki, a także wzajemnie motywować się poprzez konwersacje i wymianę doświadczeń.

Artysta maluje mural stojąc

Dodatkowo na muralu są przedstawione ludziki, które z poszczególnych liter układają napis „IDEA”. Chodziło o to, aby pokazać, że każdy z nas może mieć swój pomysł, ale jeśli połączymy je razem wyjdzie jeszcze coś lepszego i wspólnie możemy osiągnąć więcej. Lokal położony niedaleko Metra Politechnika ma misję zrzeszania ludzi do tworzenia wspólnych inicjatyw, aby rozmawiać i wymieniać się poglądami i doświadczeniem.

Warto śledzić także Instagrama idea.hub, gdzie artysta będzie wrzucał autorskie grafiki. Będą one przedstawiały pojedyncze litery z nazwy Idea Hub oraz przedmioty kojarzące się z pracą coworkingową. Mural, który obecnie możecie zobaczyć przy ul. Polnej 11 będzie przeniesiony także w dwóch wersjach kolorystycznych na plakat – będzie go można wygrać w konkursie, którego szczegóły ukażą się niebawem na Facebooku i Instagramie.

Zachęcamy także do odwiedzenia profilu Karola Banacha na Facebooku.

Tekst: Sara Leszczyńska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News