KARI wraca z nowym klipem i klimatem „najntinsów” ?

KARI wraca po ponad trzyletniej przerwie. Jej trzeci studyjny album I Am Fine, ukaże się już 9 czerwca. Krążek zapowiada kawałek Talk To Me, z klipem zrealizowanym przez Adama Romanowskiego. Zanim wciśniecie play, powiemy jeszcze kilka słów.

Talk To Me napisała KARI we współpracy z młodym producentem muzyki elektronicznej Mountain Range. Autorem tekstu jest gitarzysta jej zespołu, Ryan Carins. Teledysk został nakręcony w Leeds, w Wielkiej Brytanii, gdzie od 4 lat mieszka wokalistka.

Pamiętam, że zaczęliśmy pisać tę piosenkę bez żadnych oczekiwań. Tracklista na płytę była już wstępnie zatwierdzona przez wytwórnię, więc stwierdziliśmy ze Stuart’em (Mountain Range), że damy się ponieść wyobraźni oraz naszej fascynacji brzmieniami vintage, old school’owych syntezatorów i zobaczymy co z tego wyjdzie. Kilka tygodni później piosenka została wybrana jako pierwszy singiel – mówi KARI

Słuchając piosenki i oglądając klip może Wam przyjść na myśl nurt vaporwave. Usłyszymy tu, a także w pozostałych utworach umieszczonych na nadchodzącym albumie także elementy dźwiękowej rzeczywistości lat dziewięćdziesiątych i osiemdziesiątych, w której dorastała KARI.

Ekipa filmowa (Ewa Radziewicz, Patrycja Piróg, Małgorzata Florków), z reżyserem Adamem Romanowskim odwiedziła KARI w jej domu, by uchwycić najbardziej naturalne sceny z życia wokalistki. Eklektyzm słyszalny w muzyce zainspirował twórców do sięgnięcia po różne techniki filmowe, od ujęć VHS, modern, po abstrakcyjne psychodeliczne wizualizacje stworzone przez Kamila Wallace i animacje Bogny Kowalczyk (Mopitoe).

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News