KARI rusza w trasę koncertową promującą najnowszy album

Artystka uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej, przy drugim albumie postawiła na brytyjskie brzmienie i całość albumu nagrała na Wyspach we współpracy z producentem Jon’em Headley’em. Już niebawem efekty tej współpracy na żywo podziwiać będzie mogła polska publiczność.

Trasa koncertowa rozpocznie się w Warszawie w klubie BASEN 5 lutego. Fanów KARI czeka wiele niespodzianek. Koncerty artystki to nie tylko uczta dla ucha, to również niesamowity spektakl wizualny. Nie inaczej będzie i tym razem – oprawą wizualną zajmie się kolektyw wooom –  znany ze współpracy z jednym z najważniejszych debiutantów minionego roku – Fismollem .

Pozostałe koncerty odbędą się:

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

6 lutego w  Poznaniu w CK Zamek

7 lutego w Krakowie w klubie Studio

8 lutego w Katowicach w Kinoteatr Rialto

9 lutego w Łodzi w klubie Scenografia

 kari

 

 

KARI (dawniej Kari Amirian), to jedna z niewielu polskich wokalistek, która tworząc muzykę pop omija stereotypową przewidywalność. Zdobyła główną nagrody magazynu HIRO 2012 oraz nominację do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Krytycy i fani stawiają ją w jednym szeregu z artystkami takimi jak: Feist, Bat For Lashes, Lykke Li, Stina Nordenstam, czy Fever Ray.

Na płycie „Wounds And Bruises” znalazło się 9 utworów, w których delikatny wokal KARI miesza się z szeroką gamą dźwięków: od tribalowych beatów po elektro i odważne brzmienie lat 80. To album pełen surowych kontrastów. Współgrają tu odgłosy elektrycznych urządzeń, szlachetna harfa, elektroniczne glitche, wojownicze bębny i remixerskie loopy. Pojawiają się także eksperymenty wokalne, z których Kari znana jest podczas występów na żywo.

Album i trasę sygnuje prężnie rozwijające się wydawnictwo muzyczne Nextpop Songwriter’s Label, znane z produkcji znakomitej jakościowo muzyki autorskiej, mającej moc przenoszenia w inny wymiar. Songwriterski label płytowy, oprócz KARI wydaje m.in. FISMOLLA i BOKKĘ.  

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News