Kalifornia zakaże hotelom używania jednorazowych buteleczek na szampony

Hotelowa łazienka z małymi butelkami z szamponem

Członkowie California State Assembly postanowili przyłączyć się do walki w ograniczeniu zużycia plastiku, a jako swój cel wybrali tamtejsze hotele.

Pobyt w hotelu to super sprawa. Ktoś ścieli za was łóżko, wymienia ręczniki, wszystko jest ładne i miłe dla oka. Jednak każdy hotelowy gość to dodatkowe obciążenie dla naszego środowiska. Małe, plastikowe buteleczki z szamponami i płynem do kąpieli, chociaż mogą wyglądać niewinnie i można uznać, że to miły gest od hotelu — są zmorą dla naszej planety.

Dlatego też ustawodawcy w Kalifornii są na dobrej dobrej, by wprowadzić całkowity zakaz ich używania w hotelach i kurortach w całym stanie. Jeśli jakieś miejsce nie dostosuje się do zakazu, najpierw otrzyma ostrzeżenie, a następnie karę w wysokości 500 dolarów za każdą zużytą butelkę.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Pomysłodawcy mają nadzieję, że nie będzie większego problemu z respektowaniem tego zakazu — hotele i kurorty mają kilka możliwości zmian. Albo zamontują w pokojach specjalne dozowniki, które osoba sprzątająca będzie na bieżąco uzupełniać, albo zastąpią plastik opakowaniem, które po zużyciu nie będzie musiało wylądować w koszu.

Projekt ustawy jest obecnie przygotowywany, jeśli zostanie przyjęty, ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2023 roku.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News