Kalendarz Pirelli 2019 celebruje silne kobiety, które podążają za marzeniami

Kobieta siedżąca na kanapie

Marzyć – to tytuł kalendarza Pirelli na rok 2019, którego premiera odbyła się w Mediolanie 5 grudnia. Zdjęcia do kalendarza wykonał Albert Watson.

Fotograficzna opowieść o aspiracjach czterech kobiet i towarzyszącej im determinacji w osiągnięciu celów, z których każda realizuje własne marzenia i pasje. Dokładnie takie przesłanie przyświecało autorowi zdjęć – Albertowi Watsonowi, który w kwietniu 2018 (w Miami i Nowym Jorku), zrealizował sesje zdjęciowe do czterdziestej szóstej edycji kalendarza Pirelli na rok 2019 zatytułowanego Marzyć.

Sekwencja czterdziestu wyjątkowych fotografii opowiada historię postaci, w rolach których możemy zobaczyć Gigi Hadid wraz z Alexandrem Wangiem, Julię Garner, Misty Copeland razem z Calvinem Royalem III oraz Laetitię Castę wspólnie z Siergiejem Połuninem. Kolorowe i czarno-białe fotografie zostały wykonane w znanym z kina formacie 16:9, który doskonale oddaje pasję Alberta Watsona do sztuki kinematografii.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


38 LAETITIA CASTA SERGEI POLUNIN Kalendarz Pirelli 2019 celebruje silne kobiety, które podążają za marzeniami

Podejmując się tego projektu, przyświecał mi cel zrobienia zdjęć odmiennych od prac dotychczasowych autorów kalendarza, komentuje Watson. Zastanawiałem się więc, jaka metoda sprawdzi się tutaj najlepiej. Ostatecznie, szukałem ujęć, które byłyby piękne, nasycone głębią i przemawiającą przez nie narracją. Chciałem stworzyć coś, co będzie czymś więcej niż tylko portretem. Moim założeniem było, by zdjęcia wyglądały jak kadry filmowe. Zależało mi, aby ludzie patrzący na zdjęcia w kalendarzu, mogli zobaczyć, że moim celem były zdjęcia w najczystszej formie, prezentujące studium postaci, a zarazem stworzenie sytuacji, które przekazują pozytywną wizję współczesnych kobiet.

29 MISTY COPELAND Kalendarz Pirelli 2019 celebruje silne kobiety, które podążają za marzeniami

Autor zdjęć stwierdza, że wszystkie cztery kobiece postaci uwiecznione w kalendarzu, koncentrują się na przyszłości i są silnymi indywidualnościami, z własnymi życiowymi celami i zróżnicowanymi sposobami ich osiągnięcia. Motywem przewodnim prac były Marzenia, a podstawową ideą całego projektu opowiedzenie historii postaci w czterech krótkich filmach.

Jak wyjaśnia autor, przykładem tego jest postać grana przez Gigi Hadid. Po rozstaniu ze swoim partnerem, mieszka sama w szklanej wieży i ma jedynego przyjaciela, w którego rolę wcielił się Alexander Wang. Julia Garner gra rolę młodej fotografki, która kocha naturę i samotność. Z kolei Misty Copeland, której w zdjęciach do kalendarza towarzyszył Calvin Royal III, również patrzy odważnie w przyszłość, marząc o tym, by wyrobić sobie nazwisko w świecie zawodowych tancerzy. Ostatnia z postaci, w którą wcieliła się Laetitia Casta, jest malarką mieszkającą w apartamencie ze swoim partnerem, granym przez Siergieja Połunina. Oboje marzą o odniesieniu sukcesu – ona jako artystka malarka, on jako tancerz.

01 GIGI HADID Kalendarz Pirelli 2019 celebruje silne kobiety, które podążają za marzeniami 12 JULIA GARNER Kalendarz Pirelli 2019 celebruje silne kobiety, które podążają za marzeniami 26 MISTY COPELAND CALVIN ROYAL III Kalendarz Pirelli 2019 celebruje silne kobiety, które podążają za marzeniami 37 LAETITIA CASTA Kalendarz Pirelli 2019 celebruje silne kobiety, które podążają za marzeniami

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News