Już niedługo Facebook oceni, czy na pewno jesteście wiarygodni

Logotyp Facebook, i ręka trzymająca telefon z kłódką na ekranie

Chociaż wciąż czekamy na oficjalne wprowadzenie opcji randek na Facebooku, która może stanowić poważne zagrożenie dla Tindera, to właśnie dowiadujemy się o kolejnej innowacji społecznościowego giganta.

Washington Post nadmienił ostatnio, że Facebook rozpoczął testy systemu, który będzie oceniał wiarygodność użytkowników serwisu, czyli… nas wszystkich. Wciąż nie jest jasne, jakie kryteria użyje Facebook, by określić to, czy osoba X jest wiarygodna, czy nie, ale wynik tego testu ma być jednym z wielu czynników pozwalającym użytkownikom na przykładowo: oznaczanie swoich znajomych w postach, czy nawet publikacja treści.

W tej chwili Facebook w kwestii wiarygodności i fejkowych spraw, opiera się głównie na zgłoszeniach użytkowników portalu, która została wprowadzona w 2015 roku. Dzięki temu każdy może zgłaszać treści uznane za brutalne, pornograficzne, czy szerzące nienawiść i fałszywe wiadomości. Chwilę po 2015 roku, Facebook wprowadził nowy system sprawdzania faktów z udziałem zewnętrznych ekspertów ds. Weryfikacji w postaci 24 organizacji, sprawdzających informacje z 14 krajów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Chociaż kolejny system sprawdzania wiarygodności użytkowników, który ma opierać się na skali od 0 do 1, wydaje się dość irracjonalnym pomysłem i wydawałoby się, że zgłaszanie materiałów przez użytkowników i organizacje weryfikujące powinny wystarczyć, to może faktycznie system ten ograniczy nadużycia na platformie.

A! Prawie byśmy zapomnieli – nigdy tak naprawdę nie dowiecie się, jak zostaliście ocenieni przez Facebooka. Chyba że zostaniecie zablokowani.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News