Jubileuszowa edycja Targów Rzeczy Ładnych: co nas czeka?

Plakat promujący Targi Rzeczy Ładnych

10. edycja Targów Rzeczy Ładnych odbędzie się już w najbliższy weekend (2-3 grudnia 2017) w warszawskim budynku ETHOS. 200 marek, w tym 50 debiutujących, ale to zdecydowanie tylko początek atrakcji, jakie szykują organizatorzy.

Jubileuszowa edycja Targów Rzeczy Ładnych jest wyjątkowa zarówno ze względu na liczbę wystawców, jak i szereg spektakularnych imprez towarzyszących. Podczas Targów zobaczymy m.in. Elementarz polskiego designu, Galerię Wzornictwa Polskiego Muzeum Narodowego w Warszawie, prace wyróżnione nagrodą architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy, zdjęcia Szymona Brodziaka i POP-UP Brodziak Gallery – czyli bogactwo wystaw czasowych.

Chcielibyśmy opowiedzieć Wam nieco na temat wystawy Elementarz polskiego designu. Wśród 100 projektów, obok mebli, szkła czy porcelany, czyli przedmiotów powszechnie kojarzonych z designem, znajdziecie także rzeczy mniej oczywiste: kroje liter, loga, dziecięce zabawki, lokomotywa, neon, szybowiec, skuter, a nawet najsmaczniejszy polski smakołyk Ptasie Mleczko i gumowe kółko Ringo – polska gra sportowa. Prezentowane są zarówno projekty współczesne jak i te, które zdążyły zyskać miano klasyki. Unikaty, ocierające się o jednostkowe dzieła sztuki; prototypy, które nigdy nie weszły do masowej produkcji; ale też rzeczy bardzo popularne, których przez ostatnie 100 lat na co dzień używali Polacy.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Elementarz Polskiego Designu, okładka

Wystawa to nie tylko 100 obiektów i 100 ich plastycznych interpretacji, to także 100 historii: o projektantach, o potrzebach, o marzeniach, o możliwościach i o ograniczeniach. Opowiada nie tylko o konkretnych projektach. Pokazuje też, na czym polega proces projektowy, jak tworzą się pomysły, a w końcu jak niesamowitym pojęciem jest design – najbliższa człowiekowi dziedzina sztuki, którą wszyscy jesteśmy otoczeni, z którą obcujemy na co dzień i bez której nie moglibyśmy się obejść, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Organizatorzy zadbali także o atrakcje dla najmłodszych przygotowując specjalną strefę zabaw z mistrzem znanym z serii Było sobie życie, do której zaprasza wydawnictw Hippocampus. Było sobie życie, Był sobie człowiek, Byli sobie wynalazcy czy Była sobie ziemia to niezwykła seria filmów, których bohaterem jest wszystkowiedzący Mistrz i towarzyszący mu młodzi bohaterowie. Któż z nas dorosłych nie pamięta czasów, gdy wstawało się rano w niedzielę, by nie przegapić kolejnego odcinka.

I tak już kilka pokoleń wspomina tę wspaniałą serię kultowych kreskówek edukacyjnych stworzonych przez Alberta Barillé, które swoją premierę miały ponad …30 lat temu. W między czasie na bazie Było sobie… powstały kolejne serie filmów, gry planszowe, puzzle, karty czy encyklopedie ale jedno jest stałe i niezmienne – zawsze głównym bohaterem jest Mistrz!

W tym roku, podczas Targów Rzeczy Ładnych dzieci będą miały niepowtarzalną okazję spotkać się z Mistrzem, który zaprosi je do wspólnej zabawy. Najmłodsi będą mogli zagrać w grę Było sobie życie na ogromnej planszy wielkoformatowej w rozmiarze XXL, więksi spróbują swoich sił w edukacyjnych grach planszowych z serii Było sobie…

Animacja z kreskówki Było Sobie Życie

Targom Rzeczy Ładnych zawsze towarzyszy aukcja na szczytny cel. Tym razem niedzielna licytacja zasili konto Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Misją Fundacji jest odegranie istotnej roli w poprawie systemu leczenia chorób onkologicznych w Polsce. Głównymi obiektami na aukcji będą drzwi ufundowane przez Sponsora, producenta drzwi Dre. Ale uwaga! To będą drzwi wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Wyklejone zostaną oryginalnymi projektami graficznymi, które przygotowali topowi polscy graficy: Pola Augustynowicz, Katarzyna Bogucka, i Patryk Mogilnicki.

Ale to nie wszystko – 10 jubileuszowa edycja Targów to min. 10 nagród do wylicytowania. Na uczestników aukcji czekają także:

  • kolacja dla dwóch osób w Qchni Artystycznej, ufundowana przez znaną restauratorkę Martę Gessler
  • prywatne warsztaty kulinarne dla dwóch osób z Vieniem
  • kolekcja trzech winyli i płyty CD z autografem Wojciecha Mazolewskiego, do której zostanie dołączony bilet na koncert artysty z UWAGA! wejściem na backstage i wspólnym zdjęciem z zespołem
  • sukienka od Gosi Baczyńskiej
  • nagranie piosenki lub mastering i mix wcześniej zarejestrowanego utworu, w Latającym Studiu Jacka Szabrańskiego
  • warsztaty gotowania w restauracji Dos Tacos (naucz się jak przygotować tradycyjne meksykańskie dania pod okiem wybitnej szefowej kuchni Isabeli Balderas)
  • kuratorskie, prywatne oprowadzanie po Galerii Wzornictwa Polskiego Muzeum Narodowego w Warszawie
  • namalowanie portretu ze zdjęcia wskazanej osoby – obraz wykona Franek Ledóchowski
  • prywatny koncert Tymona Tymańskiego
  • wejście na nagranie programu Make Poland Great Again i wspólne zdjęcie z prowadzącymi – chłopakami z Make Life Harder
 • udział w porannej audycji Kędziora (Piotra Kędzierskiego) Powstanie Rock Radia na antenie Rock Radio

Aukcję poprowadzi Vienio (Piotr Więcławski – polski raper, wokalista, autor tekstów, DJ i producent muzyczny, a także reżyser i dziennikarz radiowy)

Więcej informacji o targach znajdziecie TUTAJ. Targi dostępne są także online pod adresem targirzeczyladnych.pl, gdzie znajduje się 2000 wyselekcjonowanych produktów od polskich producentów i projektantów oraz nieograniczona przestrzeń do prezentowania najlepszego, polskiego designu.

Plakat promujący Targi Rzeczy Ładnych

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News