Joga w imię jedności. Na granicy Meksyku ze Stanami Zjednoczonymi odbyły się niecodzienne zajęcia

Ludzie ubrani na biało praktykują jogę na dworze. W tle widać mur

Dziesiątki osób zebrało się w ubiegłym tygodniu, w mieście Juarez, w celu przeprowadzenia symbolicznych zajęć jogi. Znajdujące się tam przejście graniczne Rio Bravo, jest newralgicznym punktem na granicy Meksyku ze Stanami Zjednoczonymi.

Jogini z miasta granicznego Juarez, nie bez przyczyny przeprowadzili swoje zajęcia akurat w tym miejscu. Joga jest symbolem pokoju i jedności. Wartości, których w naszych czasach brakuje w relacjach między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem.

Ludzie stojący w rzędzie, ze złożonymi rękoma i zamkniętymi oczami.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Rio Bravo jest bardzo znaczącym przejściem na granicy Meksyku, ze Stanami Zjednoczonymi. Dzień w dzień przechodzą przez nie ludzie, w poszukiwaniu lepszego życia, niejednokrotnie po drodze umierając. Chcemy zmienić wizerunek Meksyku na świecie, pokazując, że joga jest praktykowana również tutaj. – mówiła jedna z joginek, uczestniczących w zajęciach.

Dziesiątki tysięcy osób przekraczają co roku północną granicę Meksyku, często będąc narażonym na warunki zagrażające życiu. W samym 2018 roku, Straż Graniczna Stanów Zjednoczonych odnotowała prawie 300 zgonów migrantów, próbujących przedostać się na północ.

Tekst: Wiktor Knowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News