Categories: Polecamytrendyviral

Joga i koty – połączenie doskonałe

Koty obecne na zajęciach jogi? To jest możliwe i na dodatek sprawdza się znakomicie. Studio jogi w Illinois w Stanach Zjednoczonych przyjęło do współpracy koty z pobliskiego schroniska. Akcja ma zachęcić ludzi do ich adopcji, a jej efekty są poruszające.

Schronisko Homeward Bound (Decatur, Illinois) nawiązało kontakt ze szkołą Yoga at Connie’s. Wysłało do niej sześciu podopiecznych, którzy wtopili się w otoczenie studia. Jedna ze studentek, Jeanette Skaluba, wpadła na pomysł, by w ten sposób rozpropagować kocią adopcję. Zainspirował ją do tego dwunastoletni kot o imieniu Oreo. Instruktorka jogi, Connie Pease, jest zachwycona współpracą z Homeward Bound. Jej studio daje możliwość kotom, by znalazły kochający dom i ludzi, którzy się nimi zajmą.

W trakcie trwania w różnych pozycjach, uczestnicy zajęć mają kontakt z kotami, które – w zależności od nastroju – ocierają się, łaszą, leżą obok lub na danym człowieku. To doskonała okazja, by ludzie i koty zbliżyli się do siebie na zupełnie niespotykanym gruncie. Obcowanie ze zwierzakami w otoczeniu innym niż schronisko, ukazuje ich prawdziwą osobowość.

Koty można uznać za swoistego rodzaju joginów. Przypominają ich przez zawsze towarzyszący im spokój, delikatne mruczenie oraz pozycje, jakie przyjmują – na przykład kręgosłup wygięty w łuk. Samo ich głaskanie to jedna z najlepszych metod relaksacyjnych. Obecność uroczych futrzaków, tak samo jak uprawianie jogi, wpływa dobrze na samopoczucie, ciało i ducha. Dlatego ich połączenie po prostu musiało się udać.

Czerwiec to miesiąc adopcji. Przez ten czas fundusze zebrane na schronisko powiększyły się o ponad 500 dolarów. Co więcej, jeden z kocich joginów dostał szanse na życie w nowym domu.

 

tekst | Aleksandra Berezowska

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

22 godziny ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

1 dzień ago

Czapka z daszkiem – rodzaje i przykłady stylizacji

Pozornie każda czapka z daszkiem jest taka sama, jednak nie do końca jest to prawdą.…

2 dni ago

Gua Sha – kamień do masażu twarzy. Jak go używać?

Masaż - znamy jego dobroczynny wpływ na ciało: nie tylko niweluje napięcia mięśni, ale także…

2 dni ago

Stranger Things 4 Vol. 1 – mroczny powrót serialu [recenzja]

Po niemal trzech latach wyczekiwania i snucia teorii serial „Stranger Things” powrócił z pierwszą częścią…

3 dni ago

Czy stylizacja bez paska do spodni męskich jest kompletna?

Bez paska męska garderoba pozostaje niepełna i nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady. Paski…

3 dni ago