Jesteś fanem gier komputerowych? Zainwestuj w monitor gamingowy!

W ostatnich latach zawrotną karierę zrobiły fotele gamingowe, sporą popularnością cieszą się również specjalne biurka. Gracze często poświęcają dużo czasu także na wybór idealnego komputera i różnych akcesoriów. Co ciekawe, nadal dość niewiele uwagi poświęca się monitorom gamingowym, które mogą znacząco podnieść jakość wrażeń. Czym zatem wyróżnia się taki sprzęt?

Monitor stworzony z myślą o potrzebach graczy

Monitor dla graczy ma za zadanie zapewnić najwyższej jakości wrażenia. Z tego powodu w sklepach można znaleźć modele, których rozmiar pozwala na dostrzeżenie nawet najmniejszych szczegółów gry. Dostępne są nawet monitory gamingowe o przekątnej wynoszącej aż 40 cali. Większość graczy powinna jednak być zadowolona już w przypadku ekranów 25-27-calowych, które nadal są znacznie większe niż np. w przypadku laptopów gamingowych.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się zakrzywiony monitor. Charakterystyczny wygięty kształt zapewnia szeroką perspektywę widzenia, pozwala zauważyć więcej szczegółów i sprawia, że ekran wydaje się większy. Ponadto wielu producentów monitorów gamingowych zapewnia wbudowane głośniki, co umożliwia ograniczenie ilości sprzętu na biurku. Przydatna może okazać się także powłoka antyrefleksyjna, która ułatwia grę w słoneczne dni.

Bardzo wysoka jakość obrazu

W osiąganiu dobrych wyników w grze bardzo często ważna jest możliwość szybkiego zauważenia nawet najdrobniejszych szczegółów. Z tego powodu graczom zależy na wysokiej jakości obrazu, którą zapewniają właśnie monitory gamingowe. Modele z internetowego sklepu Onex.Store są wyposażone w matryce o krótkim czasie reakcji. To właśnie od tego parametru w dużej mierze zależy kwestia wygranej w wielu grach.

Nie bez znaczenia jest również odświeżanie obrazu, które ma bezpośredni wpływ na płynność gry. Ważna jest również rozdzielczość ekranu, która decyduje o ostrości obrazu i widoczności szczegółów. Jakość Full HD jest już właściwie standardem, coraz częściej można także znaleźć monitory z rozdzielczością 4K. Jak widać, profesjonalny monitor gamingowy ma naprawdę ogromne znaczenie dla jakości wrażeń z gry i osiąganych wyników.

Niestandardowe parametry

Nie można również pominąć faktu, iż monitory gamingowe często mają niestandardowe parametry. Nietypowe specyfikacje techniczne mają na celu uzyskanie jak najlepszych efektów graficznych przy jednoczesnym zachowaniu płynności. To z kolei często przekłada się na wyniki w grze. Umożliwia to także znalezienie sprzętu, który zapewnia optymalne doświadczenia w kontekście konkretnego rodzaju gier.

Najczęściej można spotkać się z niestandardowym odświeżaniem obrazu. Wyższa częstotliwość odświeżania na poziomie 120 lub 144 Hz zamiast np. 60 Hz pozwala na lepszą responsywność i zapewnia wyjątkową ostrość obrazu. Ponadto w dziale ze zwykłymi monitorami do komputera nie zawsze można znaleźć modele w rozmiarze małego telewizora. Specyficzne parametry nie są przypadkowe i są oferowane z myślą o wymaganiach gier.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News