Jest sztos! Wszyscy artyści, których usłyszymy podczas Warm Up To Date x Łomża Jasne Pełne we Wrocławiu

Chłopak w pomrańczowej koszuli z napisem Pozdro Techno
fot. Krzysztof Karpiński

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że Up To Date Festival z okazji 10-lecia wprowadza nową, eksportową formę festiwalu. Wówczas poznaliśmy także headlinera wrocławskiego Warm Up To Date x Łomża Jasne Pełne. Dzisiaj poznajemy wszystkich artystów!

27 kwietnia po raz pierwszy odbędzie się Warm Up To Date x Łomża Jasne Pełne – zupełnie nowa, całodniowa, eksportowa formuła z zaskakującymi instalacjami związanymi z 10-leciem Festiwalu. Zanim przejdziemy do artystów, kilka innych atrakcji, które będą towarzyszyły temu wyjątkowemu wydarzeniu.

maluch Jest sztos! Wszyscy artyści, których usłyszymy podczas Warm Up To Date x Łomża Jasne Pełne we Wrocławiu

Maluszek towarzyszył festiwalowi jako forma instalacyjna od samego jego początku festiwalu. Co roku zmieniał kolorystykę, ewoluował otrzymując różne dodatki, przy czym, nieoszczędzany przez uczestników festiwalu nosi ślady zębów czasu. We Wrocławiu pojawi się także RoomRoom — festiwalowe wejściem do zaczarowanego, abstrakcyjnego świata koloru, gdzie odbiorca będzie mógł się rozgościć, wygodnie rozsiąść i korzystać z walorów estetycznych i wrażeniowych wnętrza.

roomroom Jest sztos! Wszyscy artyści, których usłyszymy podczas Warm Up To Date x Łomża Jasne Pełne we Wrocławiu

W ciągu dnia o właściwy nastrój w czasie Daytime Dancing zadba Komitet Obrony Disco. Współtworzą go Pitti Schmitti i Kovvalsky, czyli dwójka DJ-ów, przyjaciół, którzy nieustająco prezentują szerokie muzyczne spektrum swoich zainteresowań, podróżując po całej Polsce i nie tylko. Ich sety, które charakteryzuje wrażliwość i radość, są pełne klasyki disco, italo disco, house’u rodem z Paradise Garage, electro, a nawet techno.

W trakcie Pierwszego Wrocławskiego Salonu Ambientu zabrzmi muzyka artystów dobrze znanych ambientowej publiczności. Giulio Aldinucci to autor od lat eksperymentujący ze zjawiskami ze sfer elektroakustyki i dźwiękowych przestrzeni. Na tej samej scenie wystąpi także Piotr Michałowski – producent muzyczny skupiony na technicznych aspektach procesu twórczego oraz na samych narzędziach, które często są dla niego inspiracją. Piotr tworzy od kilkunastu lat, a koncertuje od 2008 roku, głównie pod pseudonimem Nmls. PWSA to również występ sekretnego gościa… Tyle jednak wystarczy na temat jego/jej/ich tożsamości.

Bilety na Warm Up To Date x Łomża Jasne Pełne: Wrocław są dostępne tutaj. Warto śledzić także wydarzenie na Facebooku.

A teraz… przejdźmy do tego, co najważniejsze, czyli artystów. Podczas Warm Up To Date x Łomża Jasne Pełne znajdziecie dwie sceny: POZDRO TECHNO i BEATS.

1. Scena BEATS

fot. Krzysztof Karpiński

2. IC3PEAK

Spektakularny, niezwykle popularny pomysł muzyczny łączący w sobie mroczną stylistykę dark popu z chwytliwymi tekstami i charakterystycznym, wysokim głosem wokalistki. Wszystko to przeplecione jest taneczną, intensywną rytmiką.

3. Gábor Lázár LIVE

Jego Death Of Rave w kolaboracji z Russellem Haswellem oraz Markiem Fellem został uznany przez „Rolling Stone” za jeden z najlepszych albumów.

4. Syny

Duet Piernikowski – Jankowiak – ich wizjonerskie produkcje nikogo nie pozostawiają obojętnym.

5. Czeluść

Ich występy słyną z niekonwencjonalnego dla didżejskiego świata kontaktu z publicznością.

6. Young Majli b2b PLAL

Marta Malinowska (Young Majli) i Jakub Walczak (PLAL) – wspólnie na jednej scenie. Nowe brzmienia klubowe o basowym charakterze i dynamiczna selekcja brzmień z całego globu.

7. Gabba Tallion

Dogrzewkę w tempie 160-200 bpm poprowadzi czterech reprezentantów Gabba Tallionu. Aby przetrwać tę ostatnią prostą, należy porządnie zawiązać buty…

8. Scena POZDRO TECHNO

fot. Krzysztof Karpiński

9. Gesloten Cirkel LIVE

Artysta występuje niezwykle rzadko. Będzie to jego drugi (po UTDF 2017) występ w tej części Europy.

10. Lag

Swoją coraz większą popularność zawdzięcza ogromnej i bezwzględnej muzycznej determinacji. To zdecydowanie ktoś, kogo warto wysłuchać.

11. Michał Wolski LIVE

Twórca skupiony na głębokich, bogatych w szczegóły odmianach muzyki techno, ambient i eksperymentalnej. Związany z uznanymi na świecie wytwórniami muzycznymi. Tworzy solowo, jak również w projektach kolaboracyjnych. W swojej pracy artystycznej korzysta z przeróżnych technik eksperymentalnych, włączając pracę z osobiście projektowanymi syntezatorami modularnymi. Obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na scenie muzyki techno w Polsce.

12. Chino LIVE

Sprawia, że maszyny śpiewają surowo. Wszystko po to, by, jak sam mówi, dogłębnie dotknąć naszej duszy.

13. Dtekk

To jeden z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich DJ-ów. Jego sety, grane wyłącznie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej zaś – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna.

14. Aksamit

Wrocławska DJ-ka, rezydentka Projektu Pralnia, współzałożycielka projektu Affekt. Uwielbia grać z czarnych płyt, a jej największą inspiracją są działania włoskiej sceny muzycznej. W jej kompozycjach usłyszycie hipnotyzujące dźwięki od ambientu po deep techno.

Rate this post