JEGO

 

Młodzi twórcy podjęli próbę znalezienia odpowiedzi na to pytanie i wspólnie stworzyli spektakl teatru tańca pt. “Jego”, który podejmuje problem kondycji współczesnego człowieka, w tym depresji dotykającej coraz więcej i coraz młodszych osób. Poprzez projekt artystyczny twórcy chcą uwrażliwić odbiorców na te aspekty życia młodych ludzi, które wiążą się z konfrontacją z ideałami, stereotypami oraz autorytetami.

Spektakl  pt. “Jego” ukazuje portret mężczyzny uwikłanego w stały konflikt z samym sobą
i światem. Gdzieś pomiędzy próbą walki, a całkowitą bezsilnością bohater spektaklu stara się odnaleźć swoją tożsamość, swoje własne„Ja”. Stłamszony niemocą sprostania wymaganiom otoczenia, mężczyzna coraz bardziej zamyka się w swoim własnym wewnętrznym złudnym azylu, będącym połączeniem snów i marzeń, obrazów z przeszłości
i przyszłości. Zbyt mocno przeżywający każdą chwilę, ma problem z odnalezieniem się
w każdej następnej, a rozbieżność między oczekiwaniami a rzeczywistością prowadzi do jego powolnego upadku… – tak spektakl opisują sami twórcy.

JEGO plakat  czerwiec

 

Partnerem projektu “Jego” jest Fundacja ITAKA, która również w tym roku w ramach akcji “Stop Depresji” prowadzi kampanię “Smutni nastoletni” mającą za zadanie uwrażliwić społeczeństwo na zwiększający się problem depresji wśród nastolatków. Akcja ma na celu wzrost świadomości rodziców, opiekunów i nauczycieli względem choroby, która często może nie zostać na czas rozpoznana i rozwijać się niezauważona przez wiele lat.

spektakl Jego_tancerze 2

spektakl Jego_tancerze 3

spektakl Jego_tancerze 6

O projekcie „Jego”:

Projekt „Jego” łączy w sobie wartości artystyczne, edukacyjne i społeczne. Do udziału zostali zaproszeni młodzi tancerze, którzy pod kierunkiem profesjonalistów – Pawła Michno
i Doroty Dmochowskiej – choreografów oraz Grzegorza Pohla – reżysera – pracują nad spektaklem tanecznym.

 

O Stowarzyszeniu:

 

B’Art Stowarzyszenie Artystyczne tworzą młodzi ludzie, których pasją jest przede wszystkim teatr i taniec. Poprzez tworzenie spektakli, organizację warsztatów, projektów i wydarzeń kulturalnych, podejmowanie ciekawych inicjatyw, promuje twórców młodego pokolenia. Stowarzyszenie ma charakter egalitarny, wspiera zarówno amatorów jak i profesjonalistów, którzy rozpoczynają swoją karierę artystyczną. Pomysł zawiązania Stowarzyszenia narodził się w grupie ludzi, którzy choć są młodzi, mają na swym koncie udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych zarówno profesjonalnych jak i amatorskich: tworzyli spektakle teatralne i taneczne, choreografie, scenariusze, realizowali projekty w kraju i za granicą, są laureatami nagród w konkursach i festiwalach. W swej pracy stawiają przede wszystkim na realizację projektów autorskich, w których chcą zwracać uwagę na ważne problemy i zjawiska społeczne. Prezesem Stowarzyszenia jest Bartłomiej Stec.

 

Foto | Radek Świątkowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News