Jedna z katolickich szkół wprowadziła do albumu z arcydziełami malarstwa cenzurę

Obraz z cenzurą naniesioną markerem

Studenci sztuki z Pensacola Christian College powinni, według strony internetowej szkoły: być przygotowani do dzielenia się Chrystusem poprzez sztuki wizualne, muzykę i teatr.

Historia sztuki zajmuje ważne miejsce w programie nauczania, a uczniowie są przygotowywani do patrzenia na sztukę przez biblijny pryzmat. A może raczej… biblijną cenzurę. Każdy z nas wie, że nagość pojawiająca się na arcydziełach malarskich nie jest niczym gorszącym. A jednak ktoś z tej katolickiej szkoły postanowił ubrać postacie z obrazów, tak by nie były uznane za zbyt pruderyjne. Metoda była prosta — wystarczył czarny marker.

To jedna z tych sytuacji, o której można powiedzieć, że jest: trochę straszna, trochę śmieszna. Straszna, ponieważ szkoła próbuje w dziwny sposób ograniczać światopogląd uczniów, argumentując działania poprawnością religijną. Śmieszna, bo cóż… jak widać, niektórzy chrześcijanie są w stanie przekroczyć wiele granic, tylko po to, by utrzymać religijną, ideologiczną czystość.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


classical art book nudity censored baptist college 1 5cc2ab9d953b1 700 Jedna z katolickich szkół wprowadziła do albumu z arcydziełami malarstwa cenzurę classical art book nudity censored baptist college 2 5cc2aba137c85 700 Jedna z katolickich szkół wprowadziła do albumu z arcydziełami malarstwa cenzurę classical art book nudity censored baptist college 3 5cc2aba512cb4 700 Jedna z katolickich szkół wprowadziła do albumu z arcydziełami malarstwa cenzurę classical art book nudity censored baptist college 9 5cc2abb8abfaa 700 Jedna z katolickich szkół wprowadziła do albumu z arcydziełami malarstwa cenzurę classical art book nudity censored baptist college 4 5cc2aba90cf52 700 Jedna z katolickich szkół wprowadziła do albumu z arcydziełami malarstwa cenzurę classical art book nudity censored baptist college 5 5cc2abad06e45 700 Jedna z katolickich szkół wprowadziła do albumu z arcydziełami malarstwa cenzurę classical art book nudity censored baptist college 6 5cc2abafa3751 700 Jedna z katolickich szkół wprowadziła do albumu z arcydziełami malarstwa cenzurę classical art book nudity censored baptist college 8 5cc2abb5b0cdc 700 Jedna z katolickich szkół wprowadziła do albumu z arcydziełami malarstwa cenzurę classical art book nudity censored baptist college 7 5cc2abb300cd3 700 Jedna z katolickich szkół wprowadziła do albumu z arcydziełami malarstwa cenzurę classical art book nudity censored baptist college 12 5cc2abc0d31e2 700 Jedna z katolickich szkół wprowadziła do albumu z arcydziełami malarstwa cenzurę classical art book nudity censored baptist college 11 5cc2abbe549b3 700 Jedna z katolickich szkół wprowadziła do albumu z arcydziełami malarstwa cenzurę

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News