Jean-Pierre Jeunet planuje powrót „Amélie”. Nie będzie to jednak kontynuacja filmu

Dziewczyna w czarnych, krótkich włosach z parasolką w dłoni

Premiera filmu Amélie, który podbił serca milionów widzów na całym świecie, miała miejsce w 2001 roku. Teraz, francuski reżyser planuje powrót naszej ulubionej bohaterki na duży ekran.

Nie będzie to jednak ani kontynuacja filmu, ani prequel. Jeunet planuje nakręcenie czegoś w rodzaju mockumentary, czyli parodii filmu dokumentalnego o kulisach powstania Amélie.

Jestem w trakcie pisania scenariusza, który będzie pokazywał na niby, jak wyglądało kręcenie Amélie. Coś w stylu filmu Petera Jacksona o początkach kinematografii (Forgotten Silver). To będzie po prostu coś bardzo, bardzo zabawnego i mam nadzieję, że taniego w realizacji.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Reżyser dodał także, że wiele osób sugerowało mu stworzenie serii filmów z Amélie : To nie byłaby już ta sama aktorka, wszystko robione byłoby po kosztach, seria nie miałaby już takiego budżetu, a poza tym — w Paryżu są teraz wszędzie przebudowy, miasto jest brzydkie. Nie chcę tworzyć sequela ani serii, chce zrobić parodię filmu dokumentalnego.

W przygotowaniu jest także animacja science-fiction, przy której Jeunet współpracuje z Laurentem Witzem (Oscar za film fantasy Hublot).

Jak myślicie, czy Amélie pojawi się ponownie na ekranach w 20. rocznicę premiery?

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News